23.07.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Ethereum a Litecoin mají za sebou skvělý týden

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak nám Bitcoin zase trochu povyrostl a vytáhl i altcoiny. Díky tomu má Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) dost příznivý týden vzhledem k podmínkám, které na trhu nyní panují. Docela se divím, že Ethereum udělalo během jedné 4H svíce dokonce 10 %. Stačilo mírně navýšit nákupní tlak a hned to pumpli.

Nejdůležitější ale nyní je, že Ethereum se určitě dostalo z té bear struktury, ve které bylo po dlouhou dobu v pasti. Pokud se tedy nepletu, tak lze na tomto trhu očekávat solidní expanzi, protože se tím jednoduše otevřely dveře. Nelíbí se mi ovšem ty podmínky, které na trhu panují.

V konotaci na to, že je to na Bitcoinu dost na vážkách, mám obavy, že to může Ethereum zase srazit k zemi a nic z toho nebude. Zkrátka nám tu chybí ta pomyslná kotva. Nezdá se mi ale, že by současný price action na Ethereu měl být jenom chvilková záležitost.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Kurzu Etherea se definitivně povedlo překonat dlouhodobou rezistenční trendovku a následně i překonat hladinu odporu, která dělala trhu dlouho těžkosti. Když tedy úroveň odporu 247,12 USD padla, tak je vcelku logické, že to vyústilo v tak impulsní reakci. Díky té pumpě se podařilo dostat až k další rezistenci v úrovni 263,88 USD.

V těchto cenových relacích jsme byli naposledy v únoru, takže jsme rozhodně na dobré cestě. V těchto chvílích se o tuto úroveň nejspíše pořád bojuje. Pokud nebude Bitcoin stabilní nebo mírně neporoste, tak se cena za Ethereum srazí k S/R levelu 247,12 USD, což by byl vlastně throwback.

Mně osobně by throwback s retestem této hladiny vůbec nevadil, protože nerad naskakuji do rozjetého vlaku. Bohužel trh nefunguje tak, jak my si přejeme, takže nevylučuji další pumpu, jakmile dojde k definitivnímu průrazu aktuálního levelu.

Indikátory

Na 4H časovém rámci má RSI vrchol na 85 bodech. To je docela vysoké číslo, takže je krátký retracement na místě. Ovšem co se týče vyšších časových rámců, tak ty jsou v pořádku. Ethereum má tedy výbornou výchozí pozici pro rally. Co se týče MACD, tak jsme v hodnotách, kde v nynějším roce často dochází k překlopení.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na trhu s Litecoinem jsem seznal, že aktuální struktura má podobu symetrického trojúhelníku, kdy jednotlivé strany tohoto grafického patternu představují ty dvě trendové čáry. Mně se teda ta struktura trhu už docela dlouho moc nezamlouvá, ale třeba nás to překvapí. A aby nás to překvapilo, tak je potřeba překonat tu horní zakreslenou hranu.

S tím souvisí i průraz S/R levelu 48,37 USD, v čemž nakupující v poslední době dost selhávali. Díky té čerstvé pumpě je cena v těsné blízkosti hraniční úrovně 45,82 USD. Spolu s levelem 47 USD jsou to pouze dvě cenové úrovně, které brání trhu v atakování zmíněné horní hrany symetrického trianglu.

Jestli Litecoin vykročí ze svého „stínu“ a udrží si svoji dynamiku, tak do konce týdne by mohla být ta horní hrana alespoň otestována. Na to ale bude potřebný značný nákupní tlak, který v těchto chvílích chybí. Třeba se ale stejně jako na Ethereu jednorázově zvedne a průraz tak bude úspěšný.

Indikátory

High na RSI je cca 73 bodů, takže prostoru pro expanzi je i z pohledu 4H časového rámce dostatek. Křivky MACD zase ještě ani nepokořily předchozí vytvořené high. Tento trend jsem popisoval na trhu s Bitcoinem a musí být konečně narušen, aby se mohlo rally prosadit alespoň ze střednědobého hlediska.

Závěr

Na Ethereu to vypadá slibně a jsem docela dost překvapený, že k breakoutu došlo. Ještě začátkem července jsem tomu vůbec nevěřil a kalkuloval jsem s mírným poklesem v rámci té bear struktury. I přesto, že nákupní tlak je mizerný, tak se to prostě povedlo, což je v rozporu s poučkami z odborné literatury.

Co se týče Litecoinu, tak tady dojde k posunu vpřed až při průrazu z toho trianglu a překonání rezistence v levelu 48,37 USD. A na to je potřeba nákupní tlak, který zatím zcela chybí. Ovšem na Ethereu taktéž chyběl a jednorázově „se objevil“. Třeba se to tak bude opakovat i na Litecoinu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: