22.07.20 Technická analýza BTC/USD – Přelije se přebytečný kapitál z akcií do Bitcoinu?

5
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Trh s Bitcoinem (BTC) nám včera mírně ožil, kdy se povedlo prorazit z toho mnou zakresleného klesajícího kanálu, ve kterém byla trajektorie sestupná více než šest týdnů. Někteří analytici viděli v grafu s Bitcoinem i jiný grafický pattern, takže jsem ho tam pro úplnost taktéž zakreslil – symetrický triangl.

Většinou se snažím přiklonit pouze k jednomu patternu, aby graf nepulzoval redundancí, ale řekl bych, že smysl dávají v grafu oba grafické útvary. Dokonce bych i řekl, že ten symetrický triangl nakonec má větší logiku, než ten klesající kanál.

Jak bylo řečeno, tak včera došlo k malému, ale zároveň velkému pohybu. Malý proto, že objemy a volatilita jsou na žalostné úrovni. Proto můžeme být za těchto okolností rádi i jen za pohyb o 2 %. Velký právě proto, že se povedlo překonat horní hranu kanálu/trojúhelníku a tak jsme se po technické stránce někam posunuli.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Včera brzy ráno se povedl breakout ze zmiňovaných patternů, který dovedl kurz k S/R hladině 9 401 USD. Následovala krátká konsolidace s pokusem o překonání této hladiny odporu. To bylo ale přesvědčivě zamítnuto, tak se později zdálo, že to nakupující vzdají a naberou sílu klidně u předchozí úrovni.

Prozatím ten výprodej vůbec neakceleruje. Vlastně se zastavil, což je známka toho, že medvědi nejsou zrovna činní. Objemy jsou dost žalostné, takže nám obě strany zkrátka nevyvíjí zrovna velkou aktivitu. Máme tu holt „okurkovou sezónu“ a proto následujících pár týdnů nečekám žádné velké pohyby o více jak 10 %.

Každopádně, z toho breakoutu lze vydedukovat, že trh chce znova otestovat rezistenční pásmo 9 934 USD 10 481 USD, kde Bitcoin tolikrát selhal. Vzhledem k aktuálním podmínkám na trhu může trvat i celé léto, než se kurz dostane alespoň ke spodní hranici řečeného pásma. Nicméně, namísto strmého poklesu je lepší v grafu sledovat pomalý růst.

Je tu díky tomu určitá šance, že na přelomu léta/podzimu bude Bitcoin v mnohem lepší výchozí pozici a třeba z toho vzejde konečně ten námi chtěný bull run. Napřed je ale potřeba překonat S/R levely 9 401 USD a 9 727 USD. Následně trh otestuje spodní hranici významného pásma a na to jsem rozhodně zvědavý. Bohužel si na to budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Indikátory

Trh měl opětovně problém s překonáním hraničních 70 bodů. Od konce dubna nebyl Bitcoin schopný prorazit do překoupených hodnot a tento trend se prosadil i tentokrát. Aby mohl kurz nad úroveň 9 401 USD, tak je nutné tu hraniční úroveň taktéž překonat.

Hlavně MACD ve mně vyvolává obavy, protože hrozí, že ten aktuální růstový cyklus (který je velmi krátký) bude ukončen. Jak jsem se zmiňoval v minulé analýze na Bitcoin, tak MACD reflektuje trend, kdy růstové a poklesové cykly se překlápějí čím dál rychleji. Donekonečna je to samozřejmě neudržitelné a snad brzy dojde k porušení tohoto trendu.

Závěr

Již nějaký čas uvažuji o hypotéze, kterou jsem pouze povrchně občas nastínil. Bezpochyby se na akciovém trhu přifukuje finanční bublina, která ale může prasknout klidně až následující rok.

V samém závěru této bubliny budou „TOP“ akciové tituly jako je Tesla a Amazon tak drahé, že investoři začnou hledat něco jiného, kam své prostředky vloží. Retail samozřejmě může investovat do jiných akciových titulů, o které předtím nebyl zájem.

Ovšem proč by se do jejich hledáčku nemohl dostat i Bitcoin? Mně osobně dává tahle hypotéza smysl. Ve chvíli, kdy toho kapitálu bude extrémní přebytek, tak stačí malá část, aby se přelila do Bitcoinu (BTC) a to může být klidně počátek bull runu. Jsou to nyní tři roky od počátku toho masivního FOMO na BTC z roku 2017, takže mi přijde podzim letošního roku jako výborné období na zopakování.

Jestli ta dynamika na akciích vydrží, tak na podzim letošního roku bude podstatná část nejznámějších akciových titulů tak přepumpovaná, že to bude ideální doba na vstup do Bitcoinu (pro retail, co chce něco „levnějšího“ s potenciálem). Nesmí ale začít krize – to nepovažuji za ideální podmínky, které by vedly na Bitcoinu k expanzi.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

3 roky jsou podle mě málo na to, aby lidi zapomněli. FOMO čekám až v 2021 :-D.

Lakatoshi

Tak to jsi optimista.

E15

Jsem 😀

ppetr1

Přelije se přebytečný kapitál z akcií do Bitcoinu? a myslite ze je to realne?je to stejne jako bych to tvrdil o zlate.
pocet akcii a penez je neomezeny ovsem btc je jedinecny stejne jako zlato.zlato jeste mohu tezit – btc uz jen do 21 mio a z toho je jiz 1/4 nenavratne ztracena 🙂
cas btc jeste prijde :-)) – kdo si pocka ten se docka.

spot_img