14.07.20 Technická analýza akcií Tesla a Amazon – Otevření nového týdne byl pro akciový trh krvavý

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Máme po otevření nového týdne a akciové trhy mají weekly open ve znamení rudé. Není se čemu divit, protože ty nejznámější akciové tituly, jako je třeba Tesla a Amazon, jsou šíleně přepálené a pročištění bylo tedy nutné. I když máme od analýz na Teslu a Amazon pouze nějakých deset dní, tak vzhledem k bohatému price action je rozhodně co rozebírat.

Jak už nějakou tu dobu opakuji, tak hlavně akciové tituly technologických firem se strašně nafukují a nekouká z toho nic dobrého. Včerejší price action po open trhu akorát ukázalo, že agresivní pohyby nemusí být pouze tím vytouženým směrem nahoru.

Co sleduji sociální sítě, tak i přes tu nafouknutou cenu retail akcie Tesly i nadále nakupuje. Ti, co naopak nejsou tolik hamižní, tak spíše prodávají, což je za aktuální situace asi rozumnější.

Aktuální situace na 1D TF akcií Tesla

Za těch pár dní od moji předešlé analýzy udělala Tesla skoro 50 % (k ATH), což je na akciový titul neskutečný cenový posun. Na takové pohyby jsme byli zvyklí u Bitcoinu (BTC), ale na akciovém trhu je tohle dost nevídané.

Expanze kurzu začínala připomínat parabolu a taková struktura trhu je samozřejmě neudržitelná. Nejpozději do konce tohoto týdne jsem pokles očekával, ale očividně si to žádalo dump už včera. V grafu jsou dva bullish gapy, pro které si trh bude chtít přijít.

Trh k tomu inklinuje, ale neexistuje metoda, která by dokázala určit, kdy se to stane – maximálně existuje nějaká statistika založená na regresní a korelační analýze.

Parabolický růst ceny

Ovšem už jenom ty gapy jsou dobrý důvod k tomu, proč do trhu nevstupovat na long pozici. Jak bylo řečeno, tak následující vývoj byl už parabolický a během krátké doby cena vyrostla až na 1794,99 USD. Chvíli se zdálo, že trh zkusí i atakovat psychologickou hladinu 2 000 USD, ale nyní to inklinuje ke korekci.

Pondělní svíce má hodně bearish povahu (podpořeno i ze strany prodejního volume) a určitě to moc lidí nebude motivovat k nákupu. Na základě pondělního close předpokládám, že jakmile se dnes trh zase otevře, tak pokles bude pokračovat. Smysl by mi dávalo vyklesat po zaznačenou trendovku. Trh si musí najít jakékoliv „pevné“ místo, od kterého se může odrazit.

Z toho, co vidím, tak by mi nejvíce dávalo logiku využít pro odraz rozmezí mezi levely 1 025 USD – 923,49 USD, protože by se tím trh zcela z pohledu 1D časového rámce pročistil. To by ale znamenalo překonání zakreslené trendové čáry a narušení té střednědobé uptrendové struktury.

Indikátory

Indikátor RSI je bez jakékoliv anomálie, ale při close z minulého týdne byly hodnoty hluboko v překoupené části – 85 bodech. Začátkem února jsme byli na 93 bodech, takže tam dle historického vývoje ten prostor pro růst ještě byl. Každopádně, dle dat RSI, za poslední dekádu, znamená překročení 80 bodů brzy obrat směru kurzu.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Amazon

Nyní přestoupíme k druhému akciovému titulu, a tím je Amazon. Akcie Amazonu vzrostly od únorového historického maxima po současné ATH (3 344,29 USD) o více jak 53 %. To je extrémně zběsilý a nevídaný růst, kdy struktura začínala mít podobu paraboly. A to holt dlouho udržitelné není.

Stejně jako u Tesly, tak i tady má pondělní close podobu bearish svíce. V relativních číslech je ten pokles i obdobný jako u Tesly. Prozatím lze konstatovat, že došlo k pozitivní reakci na S/R levelu 3 064 USD. Je ale potřeba upozornit, že tento level nemusí být validní, protože těch reakcí kurzu na tomto levelu máme málo.

Vzhledem k té poslední uzavřené svíci taky předpokládám, že pokles bude pokračovat. Ta struktura grafu si korekci zaslouží. Ovšem už jsem viděl parabolický růst, který dokázal vydržet docela dlouho – mám samozřejmě na mysli Bitcoin.

Technicky by dávalo smysl, aby cena minimálně poklesla po zaznačenou trendovou čáru. Korekce bude sice slabá, ale dostatečná pro to, aby expanze mohla zase několik dní bez problémů pokračovat. Jinak samozřejmě platí zaznačené supporty v jednotlivých cenových hladinách.

Indikátory

Na křivce RSI můžeme identifikovat malou medvědí divergenci, která se tím včerejším propadem dozajista uplatnila. Každopádně, hodnoty byly na cenovém vrcholu přibližně 80 bodů, což není málo. Riziko propadu bylo díky tomu vysoké.

Závěr

Mně akciové tituly technologických firem hrozně připomínají trh s kryptoaktivy z přelomu 2017/2018. Nemáme tu sice pohyby o 100 % za den, ale v konotaci na to, že to jsou dost velké trhy, tak je opravdu nestandardní sledovat kurzové pohyby mezi 5 % – 15 %.

Chci tím říci, že se mi to nelíbí a to je jeden z mnoha důvodů, proč akciový trh pouze sleduji a nevstupuji do něj. Odmítám zkrátka nést to břemeno v podobě vysokého rizika.

Na kapitálových trzích s akciemi se zřetelně prosadily hlavně emoce a racionalita šla stranou. Z toho vyplývá, že tu bublinu mohou nafukovat klidně po celý zbytek roku. Netroufám si vůbec říci, kde může být vrchol. S jistotou ale mohu říci, že je to tak přepumpovaný, že je riziko neakceptovatelné. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře