Blockchain může pomoci s lékem na COVID-19

3
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Brandon Mintz, generální ředitel společnosti Bitcoin Depot, říká, že blockchain může pomoci najít lék na COVID-19, který bude hrát velkou roli při zavádění této technologie.

Významná role

Blockchainová komunita hraje významnou roli při vývoji farmaceutických léčiv v boji proti COVID-19, protože blockchain využívá obrovskou výpočetní sílu k potvrzení transakcí a generování nových mincí.

Mintz zdůraznil, že největší přínos, který blockchain přináší, je “bezpečnostní aspekt věcí”. Dodal, že takové přijetí je také užitečné pro bezkontaktní platby a online nákupy s kryptoměnami, protože on-line prodej neustále stoupá.

Snahy kryptomunity podpořit výzkum COVID-19

Generální ředitel společnosti Bitcoin Depot vyjmenoval využití výpočetní síly k posílení výzkumných projektů souvisejících s COVID-19. A sice přidělením zdrojů prostřednictvím platforem podporovaných blockchainem:

“Od chvíle, kdy COVID-19 zasáhl celý svět, jsme museli zpracovávat více informací online než kdykoli předtím. začlenění přidané bezpečnosti, kterou blockchain nabízí, k tomu neskutečně pomohlo. Myslím, že takový vývoj je skvělý, Pokud jsou k dispozici zdroje a může to projekt výrazně zlepšit. myslím, že by se více institucí mělo podívat na rozšíření svých vlastních projektů.”

Mintz objasnil, že navzdory skutečnosti, že v kryptokomunitě bude vždy “nějaká fragmentace” ohledně hledání způsobů, jak pomoci při výzkumu léku, “velká většina komunity se opravdu spojila, aby vytvořila nové inovativní způsoby, jak pomoci v boji proti viru”.

Poučení, které je třeba si zapamatovat v postpandemické éře

Mintz poznamenal, že na konci pandemie může blockchainová komunita vidět, jaké další případy použití technologie má, nejen pro výzkum související s viry. Řekl:

“Myslím, že jedním z největších pozitiv je, že blockchainová technologie může být velmi flexibilní. Zejména v případech, jako je současná pandemie. viděli jsme, jak se blockchain používá pro zpracování údajů o pacientech a trasování kontaktů až po pomoc podnikům s ověřováním darů. Komunita našla způsoby, jak ji aplikovat na netypická použití, a já doufám, že tento trend bude pokračovat i v budoucnu.”

Generální ředitel Bitcoin Depot říká, že je nadšený, že je svědkem toho, jak vlády přijímají blockchain, jak se vypořádaly s pandemií:

“Opravdu věřím, že to vždy může jít dál. každý den Vidíme nové způsoby, jak bojovat proti viru s blockchainovou technologií. myslím, že přijetí těchto nových technologií a nápadů by mohlo být pro mnoho vlád nesmírně prospěšné.”

Závěr

Možnosti blockchainu mohou přinést mnohé do nejrůznějších odvětví. Už jen díky své flexibilitě a výpočetní síle bude skvělým pomocníkem například v řadách výzkumu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Jasný to je to nejdůležitější 😀

spot_img