Jak nám pandemie COVID-19 zabila bitcoinový bull run

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Soud schválil rehabilitační plán kryptoburzy MT. Gox • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Coinbase oznámila plán na IPO, trhy se vzpamatovaly, Bitcoin opět nad 50 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co Coinbase informovala o...

Od letošních minimálních hodnot (z poloviny března) se Bitcoin zhodnotil o krásných 120 % (v době psaní článku). I přes toto zhodnocení stále nemůžeme říct, že by byl nastaven stabilní uptrend. V posledních třech měsících jdeme víceméně neustále do strany a to i navzdory některým pokusům o vytáhnutí ceny UP, kdy se několikrát podařilo překonat psychologickou hladinu 10 000 USD.

Známý analytik Willy Woo, minimálně v kryptoměnovém světě, se k situaci vyjádřil a poznamenal, že klíčovým faktorem, který zastavil BTC rallye, byla krize COVID-19. Ta ničivou silou zasáhla téměř celý svět. Ale nic není tak černé a pochmurné a Woo věří, že od dalšího bull runu nejsme nijak daleko.

COVID-19 překazil bitcoinovou rallye

Ve svém twitter příspěvku z 27. června představil Willy Woo nový model, který prý dokáže identifikovat začátek masivních bull runů a dodal, že než přišla pandemie COVID-19, která “překazila party”, Bitcoin se připravoval na další exponenciální bull run.

Willy dodává, že tento model také naznačuje, že jsme velmi blízko dalšímu bull runu, zejména pokud by BTC ještě cca měsíc konsolidoval.

Čím delší doba konsolidace, tím vyšší je pak nové ATH

Woo dále uvedl, že situace na Bitcoinu, který je poslední dobou sevřený v úzkém obchodním pásmu, není zas tak úplně medvědí. Naopak, dlouhé akumulační období je podle něj ve skutečnosti dobrá věc. Čím delší je doba akumulace a čekání na nový bull run, tím více také roste pravděpodobnost, že nová maximální cena bude ještě o něco vyšší.

“…bull maRket bude trvat delší dobu a cena na peaku vyšší (top cap model). Dlouhodobá akumulace, kdy jde trh do strany, je ultimativně dobrá věc…”

Závěr

Dle závěrů této analýzy, která dříve než se staneme svědky dalšího exponenciálního růstu, předpovídá delší dobu konsolidace BTC, by se měli investoři v dohledné době potýkat s více turbulentním prostředím. Jednoduše řečeno: pokud dojde k dalšímu cenovému pádu, neměli bychom podléhat strachu a v panice prodávat, protože další mamutí rallye bude pravděpodobně brzy následovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře