Panika – jak ovlivňuje cenu kryptoměn a může za pád BTC?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Pády cen kryptoměn bývají velmi žhavým tématem. Kromě toho způsobují často až globální paniku, díky čemuž lidé ve velkém prodávají své kryptoměny. Málokdo se však zamyslí nad tím, co tyto pády vlastně způsobuje. 

Všichni nejspíše známe rčení, že pýcha předchází pád. Obdoba rčení by se dala použít i na trh s kryptoměnami a nejen s nimi – tedy, růst předchází pád. Je však vážně takový důvod k panice, kdykoliv k onomu pádu dojde? Samozřejmě, spousta lidí má v kryptu, či akciích, spoustu peněz, o které nechce přijít. Panika je tedy přirozená, ale stejně přirozený je i pád cen. Stejně tak může být panika jedním z faktorů nedávného pádu ceny BTC. Důvodů však může být více. Je třeba mít na paměti, že v současnosti se nacházíme v době přicházejících regulací kryptoměn a není zatím jisté, co dobrého a co špatného přinesou.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Panika kolem regulací – důvod #1 pádu BTC?

Jak jsem již nastínil, jedním z častých projevů, které pád cen na trhu doprovázejí, je panika. A ano, je přirozená. Na druhou stranu, co když je zbytečná?

Panika však často nastává ještě před samotným pádem cen. V současnosti totiž panuje velmi nejistá aura okolo chystaných regulací. Například čínská národní banka, tedy Čínská lidová banka abychom byli přesní, oznámila, že již nebude poskytovat služby pro účty, které jsou spojeny s kryptoburzami. Avšak jistě si vzpomeneme, že Čína již v minulosti způsobila řadu pozdvižení. Například když oznámila, že plánuje v rámci regulací zakázat krypto úplně. A to již třikrát. Jak jednoduché, viďte. Proč si komplikovat legislativu regulacemi a zákony, když to můžeme úplně zakázat. Vláda však pokaždé nakonec otočila a v letošním roce chystá pouze tvrdší legislativní opatření a regulace. Je tedy panika v tomto případě nutná?

A není to pouze Čína. Například Jižní Korea, domov spousty kryptoburz, v současnosti nahlíží do financí několika bank, které podezírá z praní peněz. V návaznosti na to zvažuje dokonce uzavření některých kryptoburz. Kromě toho vláda zkoumá možnosti zdanění kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat Morgan Stanley: Jasně definované regulace lákají kryptoburzy

Negativita a panika ve zprávách

Přehnaná panika se poté promítne i do zpravodajství. Ať už se jedná o odborné či mainstreamové portály, zdá se, že vždy, jakmile se objeví byť jen zmínka, že by mohlo dojít k pádu cen na trhu s kryptoměnami, snaží se toho chytit každý. Nejspíš proto, aby následně mohl na každém kroku vykřikovat „Já to říkal!“. A z často bezvýznamných informací vznikají kolikrát až apokalyptické zprávy, naprosto vytržené z kontextu. A to jen kvůli panice. Vzhledem k tomu, že žijeme ve světě, kde většina informací je takzvaně z druhé ruky a ta zase z třetí a tak dále, je třeba si každou informaci ověřit z více zdrojů a až poté podle nově získaných informací postupovat. Pokud však všichni jednají impulzivně, dochází k pádům cen.

Závěr: Staří odcházejí, noví přicházejí

Podíváme-li se o pár řádků výše na zmíněné důvody zjistíme, že se jedná o pouhé přechodné záležitosti. Regulace se ustálí a vyjasní, panika se sníží a třeba i nově vznikající projekty situaci uklidní. Avšak někteří investoři mají již třeba dost a s růstem ceny BTC se již nevrátí. Veliká škoda by však byla, kdyby je kvůli strachu ze současné situace nenahradili investoři noví. A právě pro ty je třeba zmínit, že za spoustu pádů mohou většinou pomíjivé záležitosti a že pád je přirozený. Ceny přece nemohou donekonečna stoupat.

Naše nejnovější video:

Zdroj:
https://hackernoon.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře