Chcete předejít ekonomické katastrofě? Investujte do Bitcoinu!

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Kanadsko-americký miliardář Chamath Palihapitiya označuje bitcoiny jako pojištění proti možné ekonomické katastrofě. Všem investorům pak doporučuje, aby jedno procento svého portfolia přidělili Bitcoinu (BTC) jako pojištění proti ekonomickému kolapsu.

Kdo je Chamath Palihapitiya

portrét
zdroj: en.wikipedia.org
  • kanadsko-americký rizikový kapitalista
  • 2007-2011 pracoval u společnosti Facebook
  • 2011 zakládá společnost The Social + Capital Partnership, která se v roce 2015 přejmenovává na Social Capital
  • investoval do celé řady společností, např. Palantir, Pure Storage, Playdom, Bumptop, Glooko, Inc, Yammer, SecondMarket, Slack, Box nebo Premise
  • 2017-2019 působil jako člen představenstva ve společnosti Slack
  • je předsedou společnosti Virgin Galactic
  • je menšinovým akcionářem a členem představenstva společnosti Golden State Warriors

Investice do Bitcoinu

43 letý miliardář v rozhovoru pro Unchained Podcast říká, že by investoři měli 1 % svého portfolia přidělit Bitcoinu jako zajištění proti většímu finančnímu kolapsu. Rovněž pak varuje před vládami a jejich špatnými finančními kroky, které by měly nakonec dopad na všechny lidi. Chamath Palihapitiya v této souvislosti uvedl:

„Bitcoin je pro mě jediná věc, kterou jsem doposud viděl, která je v zásadě nesouvisející s tímto rozhodovacím procesem a s tímto rozhodovacím orgánem. Všechny ostatní třídy aktiv: akcie, dluhopisy, nemovitosti, komodity – jsou pevně spojené s legislativním rámcem a vzájemně propojené na finančních trzích, které sdružují mnoho vlád.“

Palihapitiaya v rozhovoru bitcoiny označil jako „sázku proti vládnoucí třídě“ a všem investorům doporučil, aby měli toto „malé množství pojištění“. Během rozhovoru doslova sdělil:

„A tak je to v některých ohledech téměř jako sázka proti vládnoucí třídě. Ujistěte se, že máte malé množství pojištění. Pojištění je něco, co vyplatí 1 000 dolarů za dolar… A proto si myslím, že byste měli vzít jen 1 % svého portfolia a vložit jej do bitcoinů.“

Rizikový kapitalista dále předpovídá, že úspěch Bitcoinu bude následovat v případě většího ekonomického kolapsu a že celý svět by v tom případě zažil něco kataklyzmaticky destruktivního. A mnozí lidé, kteří se nezabezpečí pomocí BTC, budou trpět hroznými následky. V této souvislosti Palihapitiya řekl, že si člověk téměř přeje, aby se to vůbec nestalo.

„Pokud se vaše bitcoinová sázka vyplatí, bude to pro svět kataklyzmaticky destruktivní. A to bude mít obrovské důsledky pro mnoho lidí, které všichni známe. A tak téměř nechcete, aby se to stalo.“

Cesta k Bitcoinu

Palihapitiya tedy nevidí jinou cestu Bitcoinu k úspěchu než úplné finanční zhroucení. Věří však, že existuje mnohem jednodušší použití produktů, které budou sloužit jako virtuální platební mechanismy.

Palihapitiya dále uvedl, že jeho první investicí do Bitcoinu byl nákup jednoho milionu mincí v roce 2013. Tehdy se jeden Bitcoin obchodoval za cenu 80 USD. Kdyby tuto investici Palihapitiya prodal v prosinci roku 2017, vydělal by miliardy dolarů. I v současné době, kdy se Bitcoin obchoduje kolem 9 200 USD, představuje jeho investice zhodnocení celých 11 400 %. O své cestě k Bitcoinu Palihapitiya sdělil:

„Wences Casares byl ten, kdo mi Bitcoin představil. A vzpomínám si, že o tři dny později jsem zavolal do své rodinné kanceláře a řekl, aby nakoupili milion bitcoinů. Tak jsem začal. V té době to bylo 80 USD. A znělo to opravdu zajímavě.“

Závěr

Palihapitiya dále vysvětlil, že myšlenkou investování do Bitcoinu je zajistit, aby malé množství takového finančního pojištění vás bylo schopno plně zotavit. Uvedl, že se mu podařilo získat více než 1 000 USD z 1 USD, který investoval. Je proto přesvědčen, že každý by měl investovat 1 % svého portfolia do vlastnictví Bitcoinu.

A co vy, vážení čtenáři Kryptomagazínu. Jste rovněž přesvědčeni o tom, že by 1 % vašeho portfolia měl být právě Bitcoin? Své postřehy můžete vyjádřit v komentářích pod článkem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zee Prime

Buď bylo v původním článku napsáno, že BTC stál 80 dolarů (místo centů) a jste jantaři oba dva – jak vy, tak autor původního článku, nebo jen špatně opisujete. Každopádně to bylo 80 centů a člověk, který pracuje pro „renomovaný“ BTC web by si toho měl okamžitě všimnout!

Honza

A slušně vychovaný člověk by se zase měl podle toho chovat. Ale chápu, že pro vás je to španělská vesnice.

Reklama: