Pentagon: Generace Z rozbije establishment za použití bitcoinů

3.2
(5)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Pentagon vytvořil v roce 2018 válečnou hru, ve které byli hráči odměněni v bitcoinech za svržení finančních institucí.

Podle zprávy, publikované v The Intercept, Pentagon vyvinul už v roce 2018 simulovaný scénář jako válečnou hru pod názvem 2018 Joint Land, Air and Sea Strategic Special Program (JLASS 2018), kde se Generace Z, skupina lidí narozená mezi lety 1997 a 2012, bouří proti zmanipulovanému systému.

Povstání „Zbellion“

Podle této hry se povstání nazvané „Zbellion“ se uskuteční v roce 2025 a Bitcoin bude jednou z jeho hlavních zbraní.

Sociální spravedlnost s bitcoiny

Podle scénáře mnoho členů generace Z – psychologicky poškozených 11. zářím a Velkou recesí, drcených dluhy za studium na vysoké škole a rozčarovaných nemožnostmi zaměstnání – se vzdalo svých nadějí na dobrý život a věří tomu, že systém je proti nim.

Za účelem boje proti současnému stavu začnou někteří militantní členové generace Z v polovině roku 2020 vytvářet protestní hnutí, kdy protesty se budou konat online i offline.

Tím, že dostanou do rukou „nejnovější malware“ nalezený na dark webu, budou moci zahájit sofistikované kybernetické kampaně proti korporacím, politickým institucím atd.

Poté, co kradli peníze ze zařízení, rebelové je přerozdělí za pomoci bitcoinů, aby dosáhli sociální spravedlnosti.

Více než hra

Mladší generace, zpochybňující status quo pomocí bitcoinů, není jen fikcí Pengatonu. V následujících desetiletích bude převedeno od starších generací více než 68 bilionů USD na mileniály a generaci Z.

Kraken Intelligence odhaduje, že cena bitcoinů by mohla stoupnout na 350 000 dolarů, pokud by pouze 5 procent z těchto peněz bylo ivestováno do BTC.

Podle loňského průzkumu Blockchain Capital, téměř 30 procent mileniálů preferovalo bitcoiny před tradičními akciemi.

Závěr

Přestože byla hra vytvořena už v roce 2018 – před pandemií koronaviru a rostoucím autoritářstvím Trumpa a jeho příznivců v Kongresu, příběh hry připomíná současné síly, které v USA vedou některé ke kryptoměnám

JLASS cituje vlády poskytující „chybné nebo zavádějící informace na oficiálních webových stránkách, jejichž cílem je zmást občany a vytvořit nedůvěru“, zatímco občané ztrácejí důvěru v tradiční informační sítě. Scénář přesně popisuje Trumpovy pokusy použít sociální média k zatemnění pravdy.

Mezitím Zbellion začíná shromážděním a protesty proti „odhalení nespravedlnosti a korupce“. Lidé po celé zemi se v současné době shromažďují ve velkých městech, aby požadovali spravedlnost za policejní vraždu afroameričana George Floyda.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: