Data poukazují na aktivitu velryb těsně před propadem bitcoinů

3.4
(5)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
Trh s bitcoiny se během včerejška výrazně propadl. Někteří lidé se dokonce obávali, že by se horní hranice hodnoty mohla ponořit k rozpětí 8 000 USD, pokud se dynamika trhu brzy neupraví.

Investoři i odborníci se snaží přijít na hlavní spouštěče tohoto propadu, který nastal několik týdnů po halvingu, po kterém se naopak očekával nárůst ceny.

Dva analytici, Mason Jang a Ki-Young Ju, se snažili identifikovat jádro tohoto cenového poklesu. Oba pracují pro poskytovatele dat on-chain CryptoQuant. Young zde působí jako generální ředitel a Mason jako CSO. Podle nich za tuto událost mohou velryby na dvou burzách, Gemini a Coinbase.

Velryby ovládají cenu

Podle Younga je cena bitcoinů ovládána velrybami, které drží nemalé zásoby a jejichž náhlé pohyby ovlivňují trh ve velkém měřítku.

Data ukazují aktivitu mamutích velryb na koinázu a Blížencích těsně před posledním bitcoinovým dipem
Graf podle CryptoQuant

Young uvedl, že na určité úrovni, když velryby snížily své BTC rezervy, burzy prostřednictvím grafu zaznamenaly, že krypto právě vstoupilo na medvědí trh.

Velryby zřejmě z burzy převedly kolem 144 000 BTC, což je docela obrovské množství  kryptoměny, která má limit pouze 21 milionů mincí.

Dávejte pozor na rychlé pohyby

Není to poprvé, velrybí aktivita ovlivnila cenu bitcoinů nahoru nebo dolů. Masonův příspěvek také nastínil, že cena bitcoinů začala klesat, když začaly klesat americké akcie.

Coinbase rychlé tahače
Graf podle CryptoQuant
Blíženci rychlé tahače
Graf podle CryptoQuant

K aktivitě velryb na Gemini a Coinbase však došlo před pádem BTC, z čehož vzešly největší zisky, jelikož tito velcí investoři krypto prodali ještě za vysokou hodnotu, a chvíli poté nakoupili za zlomek ceny.

Závěr

Chování velryb je typické pro všechna finanční odvětví. Jelikož se ale kryptoměny potýkají s nižší likviditou a vyšší volatilitou, jsou na tyto pohyby náchylnější a reagují obrovskými změnami. Ne vždy ale můžeme toto chování předvídat. A co vy, také vás tentokrát velryby dostaly, nebo hodlujete a tyto výkyvy vás nechávají chladnými?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: