Bitcoin zmeškal svoji příležitost – tvrdí Bloomberg

4.7
(24)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký zpravodajský portál Bloomberg říká, že pandemie nemoci Covid-19, halving a propad na trhu byly důležitou zkouškou pro Bitcoin. Dle jejich slov nejdůležitější kryptoměna světa zmeškala svoji příležitost.

Nesplněná očekávání

Na oficiálních stránkách Bloombergu stojí, že letošní rok byl pro Bitcoin rokem zklamání. Během půl roku čelila kryptoměna mnoha zkouškám a událostem; bohužel nevyužil svoji příležitost. Zpravodajský portál píše:

„Bitcoin vzrostl na začátku roku, poté se během poklesu trhu vrhl dolů. Shromáždil opět své síly, ale během několika posledních dnů opět klesal. To podkopává argument, že Bitcoin má dobré vlastnosti diverzifikace portfolia.“

Bloomberg se také věnoval tomu, jak reagoval Bitcoin na oznámení o neomezeném tisku peněz Fedu a na půlení odměny těžařům (halving). Cena BTC se ukázala být mnohem více korelována s tradičními akciovými trhy. Redaktor Bloombergu Joe Weisenthal napsal:

„Navzdory mimořádné volatilitě trhu se BTC nedostal do nových výšin. Ve skutečnosti pokračuje v obecném trendu nižších maxim.“

Opravdu zmeškal Bitcoin svoji přiležitost?

Během vrcholu pandemie koronaviru zakladatel Galaxy Digital, Mike Novogratz, prohlásil, že pro Bitcoin je současná krize největší příležitostí. Masivní kvantitativní uvolňování peněz v kombinaci s halvingem způsobí boom ceny BTC.

Cameron Winklevoss, spoluzakladatel kryptoburzy Gemini, v dubnu letošního roku zdůraznil, že se BTC kvůli pandemii koronaviru poprvé ve své existenci dočká bodu zvratu.

Arthur Hayes, zakladatel kryptoměnové burzy BitMEX, předpověděl velmi optimistický vývoj Bitcoinu, kde cena kryptoměny může překonat ATH do konce letošního roku. Investor Paul Tudor Jones zas před nedávnem řekl, že kupuje Bitcoin jako zajištění pro blížící se vysokou inflaci.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 9380 USD dle KMC.

Závěr

Ačkoliv matička všech kryptoměn nepřekonala očekávání mnoha jedinců, stále se jedná o velmi pozoruhodné aktivum, které se dokázalo během největšího propadu dostat zpět na cenu svoji hodnotu. Mnoho analytiků a odborníků na kryptoměny však očekává příznivý vývoj. Co si myslíte vy? Opravdu zmeškal Bitcoin svoji příležitost?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 24

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: