Bitcoin těží z anonymity svého tvůrce

2.6
(8)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Identita pseudonymu „Satoshi Nakamoto“ je zahalena jedním velkým tajemstvím, jež se snaží odhalit nejeden kryptonadšenec. Existují spousty teorií a nespočet diskuzí a článků na toto téma. Identita anonymního tvůrce Bitcoinu však ani přes veškeré snahy a falešné stopy odhalena zatím nebyla. Pomáhá to bitcoinům k jejich slávě?

Celý finanční svět již léta mluví o tom, kdo by se za tímto pseudonymem mohl skrývat. Satoshi Nakamoto je tak slavný, že byl v roce 2019 zařazen mezi 50 nejbohatších lidí dle časopisu Forbes. Podle domněnek by Nakamoto mohl mít ve vlastnictví zhruba 17 miliard dolarů v BTC. Otázkou proto je, proč svou identitu stále skrývá.

Během existence bitcoinů se již pokusilo odhalit skutečnou identitu tohoto tvůrce mnoho lidí. Dokonce se objevili i tací, jenž se za Satoshiho vydávali. Nikdo ale nepřišel s odpovídajícím důkazem. Některé teorie dokonce naznačují, že za vším stojí skupina lidí, kteří byli odpovědní za revolucí ve světě financí. Přes četné úsilí a teorie však zůstává skutečná identita Satoshiho Nakamota neznámá.

Bitcoiny skutečně zajišťují anonymitu, důkaz místo slibů

Bitcoin dosáhl v průběhu let obrovského úspěchu a jeho historický posun zpochybňuje, zda je Satoshiho identita důležitá a zda tato neznámá sehrála roli na cestě k úspěchu u této digitální měny. I když může na tuto otázku existovat několik různých názorů, obecně se věří, že Bitcoin, kryptoměna, která se pyšní naprostým soukromím, těží z anonymity svého tvůrce.

Ochrana osobních údajů je jedním z hlavních důvodů, proč byly bitcoiny a další kryptoměny tolik úspěšné. Absolutní svoboda od třetích stran byla ve finančním světě dlouho postrádána a kryptoměny tak poskytly investorům cenné útočiště.

Neznámá Satoshiho identita svědčí o tom, že Bitcoin skutečně zaručuje soukromí a anonymitu, na čemž si zakládá. Tato skutečnost samozřejmě vylučuje možnost ovlivnitelnosti jakoukoliv autoritou, kterou je například vláda.

Závěr

Neznámá identita Satoshiho zlepšila celkovou „cenzurní odolnost“ digitální měny, což je faktor, který pomohl Bitcoinu stát se nejsilnější kryptoměnou. Je tedy pravda, že bitcoiny mohou těžit z anonymity svého tvůrce. Je tedy také pravděpodobné, že nikdy odhalen nebude.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře