Blockchainová technologie, AI a IoT spojují síly v boji proti pandemii

4
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Probíhající online hackathon, jehož zakladateli jsou Ocean Protocol a SingularityNET, spojuje blockchainovou technologii, umělou inteligenci a IoT (internet věcí), k pomoci s globálními důsledky pandemie COVID-19.

Dohromady tak utváří tzv. Trifectu (tři efekty) technologií, jež by mohla i obecně zlepšit interakce mezi blockchainem a AI komunitami do budoucna.

Ocean Protocol udává směr

Bruce Pon, spoluzakladatel Ocean Protocol a generální ředitel společnosti BigchainDB, se od ledna podrobně věnuje výzkumu koronaviru. 

“Měli jsme pocit, že COVID-19 bude docela vážný, začali jsme tedy přemýšlet, jak bychom mohli použít Ocean Protocol k bezpečnému sdílení všech potřebných dat.” 

Ocean Protocol používá pokročilou technologii blockchainu, která umožňuje sdílení a prodej dat bezpečným a transparentním způsobem.

“Náš současný systém je neefektivní a má sklon sloužit větším společnostem namísto uživatelům, kteří data dodávají. Taková dynamika je problematická z různých důvodů, ale ještě více v lékařském světě. Svatý grál dat byly vždy zdravotní údaje, a to i před COVID-19,”

uvedl Pon. 

CovidATHON

V dubnu společnosti Ocean Protocol, Singularity Net, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Open Mind a další společně spustili CovidATHON. Účelem je spojení technologií pro boj proti pandemii.

“Pokud jedna z aplikací, vytvořených během této akce, zachrání jen jeden život, pak jsme již vyhráli,”

Hackathon od svého dubnového zahájení přijal téměř 800 registrací ve čtyřech různých oblastech. Oblasti zahrnují medicínu a epidemiologii, ochranu osobních údajů a svrchovanost, informační a kopírovací nástroje a otevřenou inovaci.  

Projekty se zabývají např. vytvářením aplikací pro sledování kontaktů s koronavirem, platforem, zaměřených na popírání falešných zpráv či doručování pomocí dronů.

Detect Now je například aplikace, založená na umělé inteligenci, která pomáhá určit, zda uživatelé mají virus, analýzou zvuku jejich kašle. Jiný projekt, CivicTechHub, se snaží vytvořit seznam všech projektů, které pracují na zmírnění pandemie. Tímto způsobem vývojáři neztrácejí čas prací na stejné myšlence.

Porota složená ze 16 rozhodčích z příslušných oborů udělí nejslibnějšímu projektu až 50 000 dolarů v tokenech OCEAN. Mezi odborníky jsou podle Pona technologové a lékaři. 

“Zeptali jsme se zdravotnických pracovníků na to, co potřebují a co by jim pomohlo při práci s pacienty.” Tímto způsobem jsme identifikovali každou ze čtyř oblastí.”

Závěr

Akce končí 1. června a výherci budou vyhlášeni o 7 dní později. Jsme přesvědčeni, že bude vytvořeno mnoho užitečných projektů, které naleznou uplatnění i mimo aktuální pandemii. Navíc takováto spolupráce mezi technologiemi může být pro svět velkým přínosem, nakonec všechno zlé je aspoň k něčemu dobré.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img