Milionář a šéf britských novin označil technologii DeFi za „revoluční“

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Alexander Lebedev, šéf britských médií a bývalý bankéř prozradil, že se snaží zahájit „banku 2.0“ založenou na decentralizovaném financování. Majitel britských novin Evening Standard a The Independent, spolu s ruskou publikací Novaya Gazeta hovořil o potenciálu kryptoměn a inteligentních smluv k revoluci ve financování.

Obrovská příležitost

V rozsáhlém stanovisku o 1 800 slovech zveřejněném 13. října v The Independent miliardář předpověděl blockchainovou technologii, která naruší to, co popsal jako parazitický globální bankovní oligopol, a tvrdí, že „díky blockchainovým technologiím a chytrým smlouvám bude zbytečné zaměstnávat drtivou většinu lidí ve finančním sektoru.“

Ačkoli si myslí, že současný „explozivní růst DeFi platforem je poháněn rychlým přílivem likvidity“ a „nemůže pokračovat donekonečna“, přesto říká, že:

„Technologie, zabudované do této infrastruktury, otevírají obrovské příležitosti pro přestavbu globálního finančního systému.“

Lebedev uvedl, že chytré smlouvy umožňují zákazníkům přístup k finančním službám „bez účasti zprostředkovatele v podobě samotné banky“, což brání „chamtivým bankéřům“ krást finanční prostředky klientů.

Také odhalil, že investoval 100 000 dolarů do estonského protokolu yield farmingu jakožto  „experiment“ a zdálo se, že je překvapen rychlou návratností. Nyní hledá vlastní „nezávislý decentralizovaný finanční ekosystém“.

Finanční systém vede ekonomiku ke katastrofě

Platforma se bude snažit nabídnout „celou škálu služeb tradičních bank“, včetně „směnárny, vkladů, půjček, vypořádání, hotovostních služeb a místních a mezinárodních převodů“.

Bývalý bankéř poznamenal, že globální regulační orgány se stále více zaměřují na kryptoměny, citujíc nedávné kroky k uznání stablecoinů a tokenů, chránících soukromí ze strany německých, čínských, švýcarských a amerických zákonodárců.

„Dalším krokem bude digitalizace skutečných aktiv, včetně výrobních zařízení, nemovitostí, zboží a služeb, s jejich držením v distribuovaných ledgerech.“

Jedním z důvodů jeho víry v kryptoměnový potenciál je to, že ve své současné podobě Lebedev tvrdí, že globální finanční systém „vede světovou ekonomiku ke katastrofě“.

Lebedev se věnoval 25 let bankovnictví a v roce 1995 koupil třetí největší ruskou soukromou banku. Tvrdí, že u jeho konkurentů pozoroval posun v současných bankovních praktikách směrem k „hromadění peněz klientů“. Dodal, že tisíce ruských „banksterů“ si od 90. let zpronevěřili „více než 100 milionů dolarů z peněz svých klientů“.

Řekl, že „miliardy lidí jsou úplně odříznuty od bankovních služeb“ kvůli jejich omezenému přístupu k finančním zdrojům a přisuzuje jejich ekonomické vyloučení bankovní třídě, která jim nemá co ukrást.

„Možná jsme na pokraji skutečné revoluce v mezinárodním finančním systému a konce banksterů.“

Závěr

Pokud to takhle dobře půjde dál, DeFi opravdu může být revolucí peněz a celkového bankovního systému. Hlavně by šlo o lepší variantu a dostupnou pro všechny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img