[Polední zprávy] • Kryptoburza Bitfinex měla 5 hodin výpadek • Coinbase plánuje hotovostní půjčky pro Američany • a další novinky

4
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. 

TRHY

Celková tržní kapitalizace nyní činí 352,5 miliardy USD. Deset nejlepších kryptoměn bylo v posledních 24 hodinách v zelené barvě, přičemž ChainLink (LINK) a Ether (ETH) byly nejlepšími hráči s 29 a 6 procenty zisku. V době psaní se Bitcoin obchodoval za 11 400 USD, zatímco Ethereum za 388 USD. Trhy nyní spíše mírně ztrácejí. Nálada na trzích je nicméně stále v oblasti Greed na 75 bodech.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Zlato – korekce je už tady.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoburzy, banky, firmy

Square údajně testuje krátkodobé půjčky v aplikaci Cash App 

Square testuje na své Cash App novou funkci, která uživatelům umožní krátkodobé půjčky až do výše 200 USD. Cash App, aplikace pro platební služby typu peer-to-peer, umožňuje uživatelům převádět peníze na jiné uživatele pomocí mobilní aplikace. Podle zprávy TechCrunch společnost právě testuje tuto funkci s přibližně 1 000 uživateli, ale plánuje tuto funkci rozšířit. Aplikace nabízí uživatelům půjčky za částky mezi 20 a 200 USD. Uživatelé budou mít čtyři týdny na splacení a paušální poplatek je 5 %. Pokud uživatelé nebudou moci splácet půjčku, obdrží další týdenní lhůtu, po které jim aplikace začne účtovat úrokovou sazbu 1,25 %.

Kryptoburza Bitfinex měla 5 hodin výpadek, prostředky klientů nebyly v ohrožení

Kryptoburza Bitfinex byla dnes v režimu offline déle než pět hodin, přičemž burza zpočátku nepotvrzovala, kdy bude znovu funkční. Podle tweetu z 12. srpna zveřejněného burzou, Bitfinex oficiálně zastavil obchodování od 20:25 UTC. Stavová stránka byla v té době stále online a uvedla, že burza vyšetřuje problémy se sníženým výkonem na platformě. “Příčina byla identifikována a pracujeme na obnovení obchodních aktivit,” oznámila kryptoburza Bitfinex v aktualizačním tweetu. “Všechny prostředky jsou v bezpečí.”

Zákazníci Revolutu mají v kryptoměnách uloženo 120 mil. USD

Kryptoobchody evropského fintech jednorožce Revolut prosperují. Na konci roku 2019 drželi její zákazníci kryptoměny ve výši 93,3 milionu GBP (~ 121 milionů USD). Společnost zveřejnila údaj ve své výroční zprávě za rok 2019. Údaj za rok 2019 je o 152 % vyšší, než údaj z roku 2018 ve výši 37,1 milionu GBP (~ 48 milionů USD), což znamená, že zákazníci společnosti Revolut drželi v loňském roce více kryptoaktiv.

Coinbase plánuje hotovostní půjčky pro Američany se zajištěním v BTC

Americká kryptoburza Coinbase oznámila ve čtvrtek, že uživatelé Coinbase si mohou půjčit hotovostní půjčky až na 30 % jejich bitcoinových podílů. Tato funkce bude postupně zaváděna tak, aby zahrnovala všechny americké státy.

CMC spouští edukační program s odměnami v tokenech Band

12. srpna CoinMarketCap oznámil program, který umožní studentům ve vybraných jurisdikcích vydělat kryptoměny dokončením vzdělávacích úkolů. Po omezenou dobu se uživatelé CMC dozvědí o problému Oracle a o tom, jak řešení předložená Band Protocol pomáhají pohánět DeFi, ekosystém a mohou si tak vydělat tokeny BAND.

Coinbase opouští Blockchain Asociaci krátce po té, co se přidala Binance.US

Coinbase rezignovala na členství ve skupině Blockchain Association krátce poté, co obchodní skupina přivítala svého nejnovějšího člena, Binance.US. Coinbase, vedená bývalou výkonnou ředitelkou skupiny Kristen Smith, předložila dne 11. srpna dopis, v němž uvedla své rozhodnutí okamžitě odstoupit.

DeFi

Yam zkolaboval z 60 mil. USD na nulu za 35 minut po oznámení problémů v kódu

DeFi token YAM odstartoval teprve v úterý, nicméně jeho kód nebyl řádně zkontrolován a vývojáři jen dva dny poté oznámili zásadní chybu v kódu. Pokus o uložení protokolu na poslední chvíli nakonec selhal a spoluzakladatel Brock Elmore prohlásil projekt za mrtvý v 08:01 UTC. Tržní kapitalizace tokenu Yam spadla téměř na nulu jen o několik desítek minut později. Tým oznámil plán na migraci na YAM 2.0, zatím nejsou známé další informace a cena tokenu se nyní pohybuje kolem 1 USD, což je pokles o 98 %.

DeFi hype vyhnal poplatky v ETH síti na ATH

Průměrný poplatek za transakci na síti Ethereum dosáhl ve středu noci 6,04 USD, podle Blockchair, což je nejvíce od roku 2015. Medián transakčních poplatků, které zůstaly těsně pod historickými maximy 3,03 USD, v současné době činí 3,00 USD. Poplatky se pohybovaly pod 1 USD až do poloviny července, kdy se transakční poplatky začaly prudce zvyšovat. Nárůst poplatku se kryje s prudkou aktivitou na populárních decentralizovaných finančních protokolech, jako je Uniswap. Nejméně tři podobné decentralizované finanční aplikace jsou zahrnuty do seznamu protokolů s nejvyššími úrovněmi využití sítě, které spravuje Etherscan.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img