Nizozemská centrální banka povoluje první krypto službu v zemi po AMLD5

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V září 2019 nařídila centrální banka Nizozemska (DNB) jakýmkoli subjektům zapojeným do kryptoměn registraci v bance. Nyní se tak stalo – poprvé.

Nizozemská CB udělila první povolení

Ačkoli v zemi dříve působily i jiné krypto společnosti, nové zákony AMLD5 údajně způsobily uzavření nebo přesun těchto subjektů. Například šlo o oblíbenou kryptoderivátovou burzu Deribit, která opustila Nizozemsko v lednu 2020. Nyní Nizozemská centrální banka De Nederlandsche Bank NV (DNB) poskytla společnosti AMDAX BV možnost působit pod její jurisdikcí.  

Je to poprvé, co byla v zemi schválena společnost zabývající se digitálními aktivy po zavedení přísných nových předpisů, které vedly k uzavření nebo opuštění Nizozemska mnoha firmami spojenými s kryptoměnami.

AMDAX BV

Získat oficiální registraci banky se podařilo společnosti AMDAX BV sídlící v Amsterdamu. AMDAX BV je údajně první firmou v oblasti digitálních aktiv registrovanou podle nové regulační struktury. Ohledně svých kryptoměnových služeb uvedla:

„Společnost AMDAX BV byla zaregistrována De Nederlandsche Bank (DNB) jako první poskytovatel krypto služeb v Nizozemsku. To umožňuje společnosti AMDAX zpracovávat kryptografické transakce a ukládat kryptoměny.“

Ačkoli ke schválení došlo až nyní, společnost započala svou cestu k získání udělení povolení již v květnu. Své kryptoslužby bude nyní nabízet jedincům i institucím.

Spoluzakladatel AMDAX BV Valentino Cremona vyzdvihuje „vysoké standardy,” které jeho společnost splňuje. Dále uvádí:

„Trh potřebuje jasné právní rámce, jako je soubor požadavků DNB. Tato registrace ukazuje investorům, že krypto je vyspělá třída aktiv, nikoli pro zločince, ale pro chytré investory.“

Regulace v EU

Podle interních dokumentů, které v září zveřejnila agentura Reuters, se v příštích čtyřech letech zaměří hospodářská unie na tvorbu nových předpisů pro blockchain a využití digitálních aktiv pro mezinárodní převody peněz.

Zatím jsme se přitom bavili zpravidla jen o zákonech proti praní špinavých peněz, nikoli o kryptoregulacích jako takových. To znamená, že do roku 2024 můžeme očekávat „komplexní rámec umožňující ve finančním sektoru zavádění technologie distribuované účetní knihy (DLT) a kryptoaktiv.” Zda se tím nějak změní úloha Holandské centrální banky zatím není jasné.

Závěr

Kryptospolečnosti, které by chtěly do Nizozemska, mají údajně povinnost zažádat o schválení místní centrání bankou. Přibližně po roce od zavedení těchto požadavků tu máme první schválení, které údajně zatím jako jediná obdržela společnost AMDAX BV.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img