Binance odhaluje nový decentralizovaný systém pro stablecoiny

4.3
(8)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměnová burza Binance představila nový decentralizovaný systém stablecoinů s názvem Venus.

Systém je postaven na inteligentním řetězci Binance a bude razit decentralizovaný stablecoin zvaný VAI, podpořený košem různých tokenů BEP-20 (BEP-20 je standardem tokenů Binance). Protokol Venus lze považovat za směs MakerDAO a Compound, řekl generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao.

„VAI je ražen stejným kolaterálem, který je dodáván do protokolu. Uživatelé si mohou vypůjčit až 50 % ze zbývající hodnoty kolaterálu, kterou mají v protokolu, od svých vTokenů k těžbě VAI. Zajištění poskytnuté pro Venus bude představováno vTokeny (například vBTC), což uživatelům umožní vykoupit podkladové zajištění a půjčit si proti němu.“

Zahájení obchodování

Pomocí protokolu Venus budou uživatelé moci od úterý vkládat své žetony Binance (BNB), Binance stablecoin (BUSD) a Swipe (SXP) do samostatných fondů, za účelem farmaření na platformě Venus (XVS). Binance poté 6. října uvede XVS do inovační zóny a zahájí obchodování s páry XVS / BTC, XVS / BNB, XVS / BUSD a XVS / USDT.

Protokol vyvíjí společnost Swipe Wallet, kterou společnost Binance získala na začátku tohoto roku za nezveřejněnou částku. Binance uvedla, že protokol odstraňuje „aktuální problematická místa“ Etherea, jako je přetížení sítě a vysoké transakční poplatky, protože je postaven na inteligentním řetězci Binance.

White paper projektu se evidentně inspiroval white paperem Bitcoinu, má 13 stran a stáhnout si ho můžete na stránkách projektu.

Podrobnější informace najdete také na blogu Binance.com.

Závěr

Binance poprvé odhalila projekt s názvem Venus loni v srpnu. V té době burza uvedla, že Venus bude „regionální verzí Libry“. Uběhl rok a nový systém je na světě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img