[Večerní souhrn článků] • Jack Dorsey kupuje přes svou firmu Square bitcoiny za 50 milionů dolarů • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Jack Dorsey kupuje přes svou firmu Square BTC za 50 milionů dolarů

Finanční společnost Square, kterou založil generální ředitel Twitteru Jack Dorsey, nakoupila přibližně 4 709 bitcoinů za celkovou cenu 50 milionů $. Ve zveřejněném oznámení se můžeme dočíst, že kryptoměny jsou nástrojem posílení ekonomiky a poskytují způsob účasti v globálním měnovém systémů, který odpovídá účelu společnosti. Investice představuje přibližně 1 % celkových aktiv společnosti. Square se tak po MicroStrategy stala teprve druhou veřejně kótovanou společností, která investovala do bitcoinů.

Analýzy a trhy

08.10.20 Technická analýza BTC/USD – V úplném závěru trianglu, přijde průraz už dnes?

Jak jsem upozorňoval v minulé analýze na Bitcoin (BTC), tak struktura trhu z posledních několika týdnů má podobu symetrického trianglu. A my jsme nyní úplně v samém závěru toho patternu, což je docela nevídaná věc. Většinou se zaplní tak 70 % – 80 % prostoru uvnitř grafického útvaru a už je snaha o průraz.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Světově první prodaný NFT v podobě umění

Známá britská aukční síň Christie’s oznámila prodej svého prvního nezaměnitelného aktiva (NFT) v podobě uměleckého díla, inspirovaného Bitcoinem.

O regulacích budou rozhodovat trhy, nikoli vláda, říká kontrolor měny

Vláda je skvělá v nastavování regulačních rámců, nikoli v budování produktů, říká měnový kontrolor Brian Brooks z amerického regulačního úřadu OCC (Office of the Comptroller of the Currency). Úřadující kontrolor měny uvedl, že budoucnost regulace kryptoměn je v rukou lidí, a ne vlády.

Ripple tlačí na akceptaci i vývoj XRP a představil rebranding „Xpring“ na „RippleX“

Společnost Ripple pokračuje ve svých plánech na rozvoj kódu i akceptace své kryptoměny XRP. V nedávném příspěvku oznamuje rozsáhlý rebranding nejen pro své XRP investiční a vývojové rameno – Xpring, nově nesoucí název RippleX.

Binance 1. díl – Jak se z Binance stala nejúspěšnější kryptoměnová burza

Společnost Binance se za krátkou dobu své existence vypracovala na nejdůležitější instituci v kryptoměnovém světě, a to je ten důvod, proč začínáme s tímto seriálem. V několika článcích tak rozebereme historii, význam, služby a budoucnost největší kryptoměnové burzy na světě.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lundea

Jako tohle vysvětlit investorům nemůže být úplně jednoduché, i když je to konverzativní 1 % z portfolia. Jednak co to vlastně bitcoin je a proč to nedát do dluhopisů nebo akcií, které letí nahoru 🙂

Reklama: