[Polední zprávy] • Hackeři přesunuli z hacknuté kryptoburzy BitFinex BTC za 26 mil. USD • a další články

5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin včera zamířil na jih a poklesl na 10 525 USD. Ačkoli se BTC začal poměrně rychle zotavovat, nakonec opět klesl na 10 550 USD. BTC býci však zasáhli a hodnota aktiva se od té doby pomalu zvyšuje. V současné době se obchoduje kolem 10 560 USD. Menší 24hodinový nárůst ceny BTC opět odpovídal cenovému vývoji na Wall Street. S&P 500 zakončil středeční obchodní seanci se ziskem 1,7 %, zatímco Nasdaq Composite a Dow Jones Industrial Average vzrostly o zhruba 1,9 %. Většina altcoinů s větší kapitalizací následovala příklad Bitcoinu. Ethereum a Ripple se snížily o méně než 0,5 %.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD – Kde je nejsilnější podpora na trhu s Ethereem?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Banky, burzy, firmy

Hackeři přesunuli BTC za 26 mil. USD z hacknuté kryptoburzy BitFinex

Více než 26 milionů USD v BTC z hacku kryptoburzy Bitfinex v roce 2016 bylo ve středu přesunuto prostřednictvím sedmi transakcí. Transakce, které zachytil datový robot Whale Alert (založený na Twitteru), jsou od srpna první svého druhu. Šest ze středečních transakcí se pohybovalo mezi 4,1 miliony a 4,8 miliony dolarů, přičemž jedna menší transakce měla zhruba 12 000 dolarů. První vlna transakcí s ukradenými bitcoiny proběhla koncem července a začátkem srpna. V návaznosti na tyto transakce společnost Bitfinex zveřejnila prohlášení, ve kterém přislíbila odměny za úsilí vedoucí k nalezení zcizených kryptoměn.

Shopify se spojuje s Alchemy Pay – tisíce obchodů získají možnost kryptoplateb

Singapurská společnost Alchemy Pay oznámila, že uzavřela partnerství se společností Shopify, aby poskytla obchodníkům podporu pro kryptoplatby. Výsledkem této dohody je, že podniky využívající Shopify v USA, Velké Británii, Singapuru, Thajsku, Indonésii a Hongkongu nyní mohou do svých platebních metod přidat spoustu kryptoměn. Patří mezi ně Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, BNB, BUSD, Tether, Gemini Dollar, Litecoin a ACH (nativní token Alchemy). Alchemy tokeny by mohly těžit z širších možností použití, protože obchody Shopify eCommerce nakonec zaplatí transakční poplatky za blockchain s tokenem ACH.

Bývalý manažer z Morgan Stanley se přidává ke kryptoburze Gemini

Hlavní americká kryptoburza Gemini rozšiřuje své podnikání v asijsko-pacifickém regionu. Andy Meehan, bývalý výkonný ředitel významné americké investiční banky Morgan Stanley, nastoupil do společnosti Gemini na pozici ředitele pro dodržování předpisů v regionu APAC. Představitelé Gemini oznámili novinky 7. října a dále poznamenali, že Meehan bude spolupracovat s regulačními orgány na prosazování inteligentních předpisů, které podporují přijetí kryptoměn.

DeFi

DeFi tokeny pokračují v pádu, bublina praskla?

Bitcoin si možná drží půdu pod nohama, ale téměř všechny tokeny související s decentralizovaným financováním (DeFi) mají v tuto chvíli potíže, což vede některé analytiky z oboru k domněnce, že DeFi bublina praskla. Od svého historického maxima minulý měsíc se celková hodnota uzamčená na všech platformách DeFi snížila (podle DeFi Pulse) o téměř 10 %. Některé z těchto tokenů DeFi klesly o více než 90 % oproti svým historickým maximům.

Blockchain, tech

GM a Honda představily decentralizovanou blockchainovou síť nabíječek pro elektrická auta

Iniciativa Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI) zahájila globální standard pro integraci technologie blockchain do decentralizované sítě dobíjení vozidel. Skladování přebytečné energie generované větrem nebo solární energií je velkým problémem pro odvětví obnovitelné energie, protože baterie jsou velmi drahé. Elektromobily však již mají značnou skladovací kapacitu, takže je bylov hodné zapojit do decentralizovaných energetických sítí pro skladování obnovitelné energie. První konstrukční specifikace pracovní skupiny MOBI pro integraci elektrických vozidel (EVGI) se snaží položit základy pro decentralizované nabíjecí sítě, které lépe využívají přebytečnou zelenou energii, podrobně popisuje systémy pro „integraci vozidla do sítě“, „tokenizované uhlíkové kredity“ a „ aplikace typu peer-to-peer. “

KPMG představila blockchain na sledování emisí

Mezinárodní účetní firma KPMG představila své řešení, založené na blockchainu Climate Accounting Infrastructure (CAI), které organizacím pomáhá měřit, vykazovat a kompenzovat emise skleníkových plynů. CAI používá blockchain k bezpečnému ukládání dat o životním prostředí ve finančním systému jako součást hodnocení rizik a hodnocení aktiv v oblasti klimatu. Jeho cílem je pomoci společnostem splnit cíle v oblasti životního prostředí, sociální oblasti a správy a řízení společnosti (ESG). Řešení integruje existující systémy organizace, včetně senzorů IoT, s externími zdroji dat, aby se vytvořila ověřitelná stopa emisí a kompenzací zaznamenaných na blockchainu. Účetní gigant na produktu spolupracoval s poskytovateli datových zdrojů Context Labs a Prescriptive Data a také s blockchainovou firmou Allinfra.

Regulace, CBDC

Venezuela koupila 71 tun papíru na vytištění další hotovosti

Vláda Venezuely neví, co dalšího má dělat, aby ovládla svou ekonomiku, a snaží se zachránit svůj finanční systém tím, že dělá to, co dělají všechny světové vlády: tiskne více peněz … a v případě Venezuely jde o spoustu peněz. Zdroje blízké venezuelské vládě odhalily, že centrální banka země právě koupila 71 tun papíru pro tisk dalších peněz.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Když si vezmu že to nějaký jouda kupoval mezi 30 až 40K protože bitcoin byl pro něj starý šunt ale YFI je budoucnost na které zbohatne tak mu přeju upřímnou soustrast !
https://coinmarketcap.com/currencies/yearn-finance/

spot_img