Jak by mohla vypadat možná budoucnost pro CeFi a DeFi?

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Každý, kdo se zajímá o blockchain a kryptoměny, ví, že se jedná o rychle se rozvíjející prostor. Od těžby prvních BTC v roce 2009 vedlo několik vývojových trendů k vytvoření toho, co je dnes známé jako kryptoprůmysl. Ten se v dnešní době vyznačuje 24hodinovým trhem, DeFi a více než 2 000 kryptoměn.

Možná cesta pro kryptotrh

S ohledem na důležitý současný vývoj, jako je přijetí institucionálními investory, přísnější krypto-regulace a nové inovace v decentralizovaném financování, si mnozí kladli otázky, kam od tohoto místa bude dál trh směřovat.

Esej s názvem Crypto Market Structure 3.0 od Arjuna Balajiho, investičního partnera společnosti Paradigm, se pokusila na tuto otázku odpovědět. A sice způsobem zdůrazněním současného stavu trhu. Podle Balajiho:

„Jsme v raných fázích dalšího strukturálního vývoje.“

Balaji uvedl nedostatek kapitálové efektivnosti v důsledku fragmentace trhu a nedostatečného úvěru v celém odvětví jako jednoho z hlavních problémů dnešního kryptoobchodování. Uvedl také, že jako řešení se může ukázat konvergence centralizovaného financování a decentralizovaného financování.

Poznamenal,

„Jak DeFi nadále získává strukturální význam, CeFi a DeFi se budou sbližovat. nastane překrývání účastníků trhu, fondů likvidity a produktového UX.“

Unikátní funkce a hybridní CeFi-DeFi burzy

Jednou z nejunikátnějších funkcí DeFi je model Automated Market Maker (AMM). Umožňuje výpisy bez povolení umožňující pasivním poskytovatelům likvidity vytvořit skutečnou hloubku trhu. Integrace centralizovaných a decentralizovaných burz umožní uživatelům konvenčních finančních trhů tyto funkce využít.

CeFi se pokusí vydělat na atraktivních výnosech z řetězce poskytovaných decentralizovanými burzami, čehož lze dosáhnout pomocí řetězců kompatibilních s EVM. To jsme již viděli u Binance Smart Chain, protože má mechanismy cross-DeFi a zvyšuje tak interoperabilitu.

Pokud však do prostoru budou i nadále vstupovat institucionální investoři, můžeme se dokonce setkat s povolenými fondy likvidity KYC, které jsou v souladu s předpisy. Jak se zvyšuje škálovatelnost, začne on-chain finanční infrastruktura soutěžit s centralizovanou infrastrukturou. Nástroje jako Hashflow jsou již k dispozici a nabízejí protokol 2. vrstvy k budování a provozu nastupujících generací hybridních CeFi-DeFi burz.

Takový most DeFi-CeFi je do značné míry obousměrný, jak je vidět z expanze společnosti Bitfinex a spuštění akciových derivátů vypořádaných společností Tether.

I když tento vývoj slibuje a ukazuje na vzrušující budoucnost, existuje také značné množství systematického rizika, protože existují důkazy o manipulaci s trhem vytvářením umělé poptávky po mincích na decentralizovaných platformách.

Závěr

I když se spojení mezi centralizovanými a decentralizovanými financemi přibližuje, stále zbývá k funkčnímu spojení dlouhá cesta. Uvidíme, co nám budoucnost přinese a jak se bude spojení CeFi-DeFi vyvíjet.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře