Společnost Cardano spustila protokl škálovatelnosti Ouroboros Hydra

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Švýcarská vláda zamítla žádost Crypto Valley o 100 milionů franků • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Basák Coldplay investoval do aplikace na obchodování BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin začal...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Po dlouhém pětiletém vývoji spustila společnost Cardano (ADA) dne 25. března 2020 svůj protokol pro řešení problematiky škálovatelnosti pod názvem Ouroboros Hydra.

Ouroboros Hydra

Tento protokol značně zvyšuje škálovatelnost a nízkou latenci pro blockchain Cardano, a to za použití malého úložiště v uzlech sítě. Tento protokol údajně rovněž umožňuje aplikace, ke kterým patří mikroplatby, hlasování nebo pojistné smlouvy, vyžadující nízké poplatky nebo okamžité transakce.

Jak uvedl mluvčí IOHK, což je společnost stojící za Cardano, je Hydra výsledkem pětiletého projektu spolupráce v oblasti výzkumu financovaného Evropskou unií. Tento protokol by mohl teoreticky umožnit dosažení milionu transakcí za sekundu, což přesahuje současnou generaci globálních platebních systémů.

Každý uživatel, který se připojuje k síti, vygeneruje v Hydře celkem 10 hlav. Tyto hlavy představují propustnosti pro data a transakce. Z tohoto důvodu se údajně celý systém zrychluje a snižuje jeho latenci.

Škálovatelnější než VISA

Na základě simulací provedených na University of Edinburgh se ukázalo, že každá hlava Hydry zvládne přibližně 1 000 transakcí za sekundu. Podle oznámení společnosti Cardano lze však tento proces dále optimalizovat. Společnost uvádí:

„S 1 000 hlavami by se síť mohla teoreticky rozšířit na milion transakcí za sekundu, což pohodlně přesahuje rámec současných globálních platebních systémů, jako je např. VISA.“

Hydra navíc podle tohoto oznámení přistupuje k teoretickému maximálnímu počtu transakcí, které jsou možné v rámci omezení rychlosti sítě, geografické vzdálenosti a počtu účastníků.

Závěr

Aggelos Kiayias, ředitel blockchainové laboratoře na University of Edinburgh, okomentoval tento vývoj slovy:

„Řešení škálovatelnosti je svatý grál pro celý blockchainový prostor. Nastal čas aplikovat principiální přístup založený na důkazech při navrhování a konstrukci škálovatelnosti řešení blockchainu. Tento výzkum je v tomto směru rozhodujícím krokem.“

Jak vyplývá ze zprávy, vzdalo se zřejmě konkurenční Ethereum (ETH) vlastního řešení druhé vrstvy pod názvem Plazma. Oficiálně však tato zpráva potvrzena nebyla.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na