Jak by mohla vypadat budoucnost v České republice?

3.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak by mohla vypadat budoucnost v České republice za pár let? Kam naše země po stránce vývoje míří a zda bude stále tak krásná, jako je teď? Pojďme se podívat, jak by to mohlo vypadat a zda by to vůbec mohlo být reálné.

Digitalizace

Mnoho českých firem řeší digitalizaci pracovních míst. Je tedy dost možné, že do několika let nebo desetiletí se tyto firmy dostanou na “západní úroveň”. V příštích letech bychom mohli najít firmy, zabývající se robotikou, biotechnologií či firmy, zabývající se cestami do vesmíru.

Autonomně řízená auta a sdílení aut

Je také možné, že Češi přijdou na chuť autonomním autům, to by mohlo úplně změnit podobu měst, jak je známe nyní. A sice hned dvěma způsoby. Buď se naše města “ztiší”, nebo dojde k velkému sdílení jízd, tak nebude potřeba tolik aut.

Home office a Home school

Mnoho věcí se přesune na síť. Jistou podobu této práce jsme si mohli zakusit při pandemii, kdy mnoho lidí pracovalo z domova. Firmy teď home office nabízejí jako benefit nebo jako možnost kombinace s pracovním procesem. Změní se nejspíše i podoba vzdělávání, kdy zvlášť na středních a vysokých školách nebude nutné osobně docházet na všechny přednášky a hodiny. Možná dojde k většímu využití virtuální reality pro výuku některých praktických dovedností.

Decentralizace

Vzhledem k vývoji umělé inteligence a robotů by neměl stát vše pod palcem, ale část fungování státu by řídila umělá inteligence. Šlo by tedy o jistou decentralizaci moci. Umělá inteligence by mohla řešit přerozdělování ekonomiky a technologií, aby naše společnost nebyla rozdělená na dvě části – milovníky technologií a konzervativce.

Digitální měny

Decentralizace by se týkala i financí. Obyvatelé České republiky si uvědomují, že je potřeba mít decentralizovaný finanční systém, který je rychlý a spolehlivý, proto je ČR jedna ze zemí, kde je velké množství inovací v této oblasti a mnoho lidí kryptoměny zná a používá, v porovnání se světem. Tuto výhodu je třeba využít a pracovat na tom, aby se naše země udržela v čele těchto novinek.

Závěr

Jedná se o myšlenku, jak by naše společnost mohla za pár desítek let vypadat. Nejedná se o předpovídání budoucnosti. Co by nás ale zajímalo, jsou vaše názory. Podělte se s námi o to, jak si myslíte, že by naše společnost mohla vypadat za deset let.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pan.karel

Za par desitek let.. mozna.Ohledne umele inteligence jsem skepticky,nemluvilo se uz o tom pred par desetiletimi ? Zatim ani ty “hloupa” samoridici auta nejezdi v beznem provozu.
Home office pripada v uvahu jen u lidi v kancelari,co sedi JENOM u PC u dalsich profesi je to neproveditelny,doku nas teda vsechny nenahradi humanoidi.

spot_img