[Rozhovor] Realizovat své vize je lepší zábava než jezdit v drahém autě

0
(0)
Josef Šťastný
Josef Šťastný
O obchodování na burze se zajímám už asi 7 let. K mým oblíbeným trhům kromě krypta patří forex. Velký přínos tradingu a investování vidím v tom, že nám mohou rozšířit naše obzory a pomoci převzít více zodpovědnosti za naše finance. Kromě burzy učím meditaci a zajímám se o buddhismus.

Inspirující rozhovor s Petrem Svobodou, majitelem firmy ShopSys, který začínal podnikat už ve svém pokoji jako kluk.

Odstup pomáhá dělat důležitá rozhodnutí

Nápady na řízení firmy Petr dostává i během cestování, které mu pomáhá získat určitý odstup a nadhled. Jeho recept na překonávání překážek? Nepo*rat se z toho 🙂 Někdy mám pocit, že se Vašek coby moderátor snaží vydolovat od svých hostů nějaký tajný a zaručený recept nebo mindset na úspěch. Je zajímavé pozorovat, jak všichni nebo skoro všichni jeho hosté odpovídají shodně a v podobném duchu jako Petr – vydržet, jít si za svou vizí a pokud něco nefunguje, dívat se, jak by to šlo dělat jinak, lépe. Někdy zeď, která před námi – obrazně řečeno – stojí opravdu neprorazíme, pak je třeba jít oklikou, ale pořád držet směr.

Seberozvoj v ShopSys není jen fráze

Řekl bych, že firma se stále více a více stávala profesionálnější tím, že její lidé cítili růst jako závazek. Nezvali si profesionály zvenčí, ale sami pracovali na zlepšení svých kompetencí, aby dostáli růstu a nové, větší vizi.

Jak vyhrát tendr a získat zakázku?

Získávání nových zakázek je kapitola sama pro sebe. Petr se nesnaží mermomocí zaujmout co nejlevnější nabídkou, ale dívá se, jaké jsou opravdové potřeby jeho potenciálních klientů a snaží se v komunikaci s nimi nelézt pro ně to nejlepší řešení. Mnohdy totiž představy klientů bývají nereálné, protože nevidí do všech procesů, které jejich zakázka přináší.

A co investoři?

Specifický je i Petrův přístup k investorům, se kterými se snaží budovat dlouhodobé vztahy a být k nim maximálně otevřený. Takový postoj vyvolává synergii a pomáhá všem zúčastněným.

Závěr

Nakonec na celý rozhovor se můžete podívat, nebo si ho poslechnout v níže přiloženém videu. Dejte nám vědět do komentářů, pokud máte tip na nějakou zajímavou osobnost, se kterou bychom mohli přinést rozhovor příště.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img