Epic Games žaluje „protisoutěžní“ platební praktiky společnosti Apple

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Společnost Epic Games žaluje společnost Apple Inc. za údajnou monopolizaci platebního trhu v aplikacích a ve znemožnění inovací, jako jsou platby Bitcoinem.

Žaloba za monopolizaci plateb

Vývojář velmi populární hry Fortnite v žalobě podané ve čtvrtek tvrdil, že Apple jedná protisoutěžně tím, že uvalí „represivní“ 30% daň z obratu na prodej aplikací a zároveň zakazuje zpracovatele plateb třetích stran ze své platformy.

Znemožnění plateb i prostřednictvím kryptoměn

Epic tvrdí, že údajně monopolní chování společnosti Apple poškodilo platební inovace. Konkurenční procesy plateb v aplikaci by mohly akceptovat „Bitcoiny nebo jiné kryptoměny“, a ne je úplně vyloučit, uvedla společnost Epic Games. Epic Games požaduje, aby okresní soud USA pro Severní Kalifornii zakázal společnosti Apple jednat monopolním způsobem a ukončit to, co společnost Apple nazývá škrcením plateb v aplikacích.

Žaloba se zdá být legální kampaní Epic Games, zahájené proti Apple poté, co technologický gigant ve čtvrtek vyhodil Fortnite z Apple store. Apple se vyjádřil, že implementace vlastního platebního systému v aplikaci byla důvodem k vyřazení hry.

Závěr

Společnost Apple v poslední době nečelí jen této žalobě, ale zpovídala se ještě před kongresem z důvodné monopolizace trhu, spolu s dalšími giganty, jako je Google, Facebook a Amazon.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img