Eric Lombrozo: Bitcoin nebude v budoucnosti náhradou peněz

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

O tom, jestli digitální měny zaujmou místo fiatových měn se debatuje už nějaký ten čas. Dokonce i milionáři, jako je Elon Musk, souhlasí s tím, že Bitcoin odvádí lepší práci jako úložiště hodnoty než široce používané fiat měny. Právě z tohoto důvodu se miliony jednotlivců obrátily na bitcoiny.

Eric Lombrozo věří, že dominance bitcoinů je dočasná

Jiný názor na ně má Eric Lombrozo, zakladatel předního krypto podnikového softwaru Ciphrex. Lombrozo je toho názoru, že nejstarší a nejcennější kryptoměna se nikdy nepřemění v obecně přijímané úložiště hodnoty.

Tento bitcoinový minimalista, uvedl na svém Twitter účtu, že globální přijetí Bitcoinu je možné, protože představuje více prospěšnou náhradu oproti současnému finančnímu systému. To však nebude pokračovat do daleké budoucnosti, protože dále vysvětlil, že Bitcoin je pouze dočasným bezpečným přístavem, dokud nebude vytvořen jiný finanční model.

Lombrozo si myslí, že totéž platí pro mnoho dalších existujících blockchainů. V následujícím tweetu zmínil, že blockchainy jsou také únikem z normy.

Bitcoin jako prostředek k dosažení cíle

Nebylo by to poprvé, kdy se vynořila debata o stálosti Bitcoinu. Mnoho finančních odborníků a předních podnikatelů počítá s tím, že Bitcoin může být jednoduše prostředkem k dosažení cíle, nikoli však samotným cílem.

Od roku 2020 statistiky ukazují, že na světě máme desítky milionů uživatelů bitcoinů. Mějte na paměti, že toto číslo je výrazně podprůměrné. Bitcoin má navíc na své cestě mnoho překážek. Dlouhodobým problém jsou také regulace. Přední burzy jsou nuceny opustit mnoho zemí kvůli regulačním předpisům. A na druhé straně zde je volatilita bitcoinů.

Dalším pokusem o adopci krypta jsou digitální měny, jež by byly podporované vládou. Na tzv. CBDCs se již v některých zemích pracuje.

Závěr

Uprostřed mnoha předpokladů stojí za zmínku, že Bitcoin je stále v počátečním stádiu svého vývoje. A jeho vývojová fáze bude pravděpodobně pokračovat po dlouhou dobu. Ovšem to, aby Bitcoin zcela nahradil stávající peněžní model, by vyžadovalo ještě velkou práci na dalším vývoji.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: