Nadchází nová éra NFT tokenů, údajně zastíní i Bitcoin

5
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Craig Russo, ředitel pro inovace v startupové blockchainové firmě Polyient Games, si myslí, že „non-fungible tokeny“ (NFT), jenž fungují v herním prostoru založeném na blockchainu, zastíní v blízké budoucnosti bitcoiny.

Russo říká, že společnost Polyient Games, která se na 100 % věnuje investování do NFT, se vsadila, že podle největšího obratu na krypto trhu nebudou na titulních stránkách bitcoiny ani jiné významné kryptoměny.

„Každý čeká, až Bitcoin dosáhne hodnoty 20 000 USD nebo 100 000 USD. Můj osobní názor je takový, že až přijde další vlna kryptošílenství, nepřijde ve formě tradičních kryptoměn. Bude to ve formě NFT a aplikací blockchainových her.“

Tokeny mohou nabídnout hráčům nový rozměr

NFT jsou jedinečná digitální aktiva, která představují něco hodnotného. Tokeny lze použít k nákupu a prodeji položek ve hrách, založených na blockchainu.

Russo vysvětluje, že NFT mohou dát peer-to-peer obchodování s herními předměty další legitimitu, což umožňuje hráčům mít skutečné vlastnictví položek a profitovat z nich kvůli změnám v poptávce.

„Zpočátku tokeny neměly žádný užitek. Ale vložením herních položek do blockchainu, aby se s nimi dalo obchodovat, vytvořilo zavedený trh, na kterém mají tyto položky okamžitou hodnotu. Je skvělé přemýšlet nad tím, jak se to může rozšířit. Pokud jsem hráč a jde mi to skvěle, mohu své herní položky prodat někomu, kdo chce za hraní zaplatit a nechce se u toho nadřít levelováním.“

Úspěch společnosti stále závisí na Bitcoinu

I přes všechen optimismus, Russo uznává, že okamžitá budoucnost společnosti je stále vázána na úspěchy Bitcoinu. V dlouhodobém horizontu ale očekává, že ekonomika blockchainu a tokenů již nebude přímo spojena s kryptoměnami, jak se bude rozšiřovat adopce mezi běžným publikem a vývojáři.

Závěr

Herní průmysl nyní zažívá zlatou éru svého vývoje. Tokenizace předmětů a digitální vlastnictví uvnitř her je jen dalším krokem k vytvoření lepšího požitku ze hry, jenž uživatelé určitě ocení. Existuje již nespočet her, které na bázi blockchainu a krypto aktiv fungují. Hrajete některou z nich?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: