WEF: Které dvě blockchainové společnosti se dostaly na seznam průkopníků tento rok?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Světové ekonomické fórum zařadilo do svého nového seznamu technologických průkopníků pro rok 2020 dvě společnosti odpovědné za vývoj tří krypto aktiv.

Chainlink a MakerDAO jsou uvedeny mezi 100 společnostmi, jejichž špičková technologie by mohla mít významný dopad na globální problémy.

ChainLink je blockchainová platforma zaměřená na připojování smart kontraktů k externím datovým zdrojům. O toto propojení se stará plně decentralizovaná síť Oracle.

MakerDao, otevřená platforma pro rovný přístup k vysoce kvalitním finančním službám, jako jsou půjčky, využívá duální systém kryptoměn DAI a MKR.

Cílem je vybudovat lepší budoucnost

Vedoucí Světového ekonomického fóra Susan Nesbitt, říká, že jejich seznam se zaměřuje na společnosti, které by mohly pomoci „obnovit společnost“ a vybudovat lepší budoucnost.

„Letošní třída technologických průkopníků zlepšuje společnost a rozvíjí svá průmyslová odvětví po celém světě. To jsou společnosti, které uvažují jinak a vynikají jako potenciální hráči. Těšíme se na role, které budou hrát při utváření budoucnosti ve svém odvětví.“

Cenový progres daných kryptoměn

Coin společnosti ChainLink LINK je podle CoinMarketCapu jednou z nejvýkonnějších kryptoměn roku. Z lednové hodnoty 1,79 USD se dnes obchoduje za 4,02 USD.

Mezitím hodnota MKR klesla z 538,98 USD na začátku roku na 433,65 USD. Měna DAI, jenž je navázaná na hodnotu amerického dolaru, si udržela svůj postoj 1:1.

Závěr

Není pochyb, že společnosti pracující s technologií blockchainu, patří na seznam špičkových technologických gigantů, které mohou výrazně ovlivnit fungování světa v budoucnosti. Světové ekonomické fórum si je toho dobře vědomo. Zajímavější však je, že se tato technologie dostává čím dál více do povědomí široké veřejnosti, a to nevídanou rychlostí.  Nejen my se tedy těšíme, co zmíněné dvě firmy v tomto roce předvedou.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: