Ubisoft a MakerDAO sponzorují Blockchain Gaming Alliance

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Herní gigant Ubisoft a decentralizovaná autonomní organizace Maker Dao, stojící za stablecoinem Dai, před nedávnem oznámily, že sponzorují organizaci Blockchain Gaming Alliance (BGA). Co to přinese pro herní průmysl?

Herní průmysl klíčem k masové adopci

Blockchain Game Alliance (BGA) je organizace založená v roce 2019, která usiluje o podporu technologie blockchain v herním průmyslu. Cílem projektu je rozšířit povědomí o kryptoměnách a technologii blockchainu a podpořit adopci technologie do herního průmyslu.

BGA tak cílí na hráče po celém světě a také na herní studia, která díky implementaci blockchainu mohou čerpat z výhod této technologie. Mimo jiné organizace poskytuje otevřené fórum pro herní komunitu a herní společnosti.

Na svých oficiálních stránkách BGA uvedla, že herní gigant Ubisoft a společnost MakerDAO se chystají v letošním roce podpořit projekt blockchainu ve hrách. Do čela BGA byl 30. března jmenován vývojář a spoluzakladatel decentralizované hry The Sandbox, Sebastien Borget.

Borget na oficiálních stránkách uvedl:

„Velmi věřím budoucímu sladění zájmů hráčů, tvůrců a vývojářů her a budu i nadále podporovat skutečné vlastnictví ve hrách prostřednictvím začlenění technologie blockchain.“

Herní giganti vstupují do blockchainových projektů

Již na konci minulého roku Ubisoft spolu s nadnárodní IT společností AMD vstoupily do blockchainového projektu ULTRA, který má za cíl implementovat blockchain do herní komunity. Zájem o technologii minulý rok uvedl i technologický gigant Microsoft se svým Xboxem.

Před nedávnem svůj vlastní token oznámila i celosvětově známá herní společnost Atari stojící za legendárními hrami, jako je Pac Man. Svůj zájem o technologii projevila společnost Epic Games, stojící za franšízou Fortnite, či japonská technologická společnost Sony.

Závěr

Mnoho odborníků na kryptoměny a technologii blockchain uvádí, že klíčem k masové adopci kryptoměn je herní průmysl. Na začátku letošního roku zaznamenaly blockchainové hry jako Decentraland či The Sandbox velký nárůst uživatelů. Očekává se, že popularita těchto her nadále poroste.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img