Herní ekonomika na blockchainu bude větší než ta japonská

1
Zdroj: Pixabay.com

Hironao Kunimitsu, zakladatel tokijské Gumi, sociální herní společnosti, věří, že obchodování ve videohrách s nezaměnitelnými tokeny (NFT), založenými na blockchainu, se stane „cennějším než celá japonská ekonomika“.

Konimitsu hovořil o budoucnosti her a NFT

NFT přinášejí do her hospodářskou činnost. Jsou to jedinečné tokeny představující konkrétní položku. Například NFT může dát uživatelům her důkaz o vlastnictví herních položek a postav. Ty pak mohou být vyměněny za kryptoměny na burzách, jako je např. OpenSea.

V Minecraftu někteří hráči staví spoustu domů, ale v současné době mohou jen ukázat ostatním lidem své výtvory a o tom to je. Ale token NFT, který by zajistil vlastnictví domu, je už jiný příběh.

„Pokud blockchain zaručuje, že „tento dům je jediný, který existuje na celém světě“, bude tu někdo, kdo ho bude chtít koupit. Je-li počet konkrétního kusu nábytku omezen na deset, nebo počet oděvů pro letce vyráběný firmou Gucci omezen na sto, či např. omezena nabídka pozemků, budov atd., stanou se cennými.“

Populární v Japonsku

Potenciální dosah je obrovský: Fortnite má asi 150 milionů hráčů měsíčně a Minecraft není o moc pozadu. Kunimitsu poukazuje na to, že „je to je více, než má celá japonská populace“ a pokud začnou hráči používat technologii blockchain, hodnota herních položek v jejich světech vzroste.

„Nyní Zuckerberg na Facebooku vyvíjí Libru. Podnikají také ve VR prostřednictvím Oculus. Pokud se v blízké budoucnosti zrodí herní svět s více než 100 miliony, 200 miliony, dokonce i 300 miliony obyvatel, můžete pomocí blockchainu obchodovat s herními předměty jako s aktivy a Libra se může stát základní měnou. Pak uvidíte, že to je ekonomika větší, než je Japonsko.“

Rodiče budou chtít, aby děti hrály

Kromě toho si Kunimitsu myslí, že nový svět může změnit vzdělání dětí. „Prozatím čas, který strávíte u videoher, nemá žádnou hodnotu,“ řekl.

„Sport jako baseball a fotbal je nějak v pořádku. Studium je samozřejmě v pořádku. Rodiče nehubují dítě za to, že je dělají. Proč tolik studuješ? Proč pořád hraješ fotbal? Tohle by neřekli. Ale ptají se, proč děti tolik hrají videohry. Je to proto, že pro rodiče je to ztráta času.“

Kunimitsu věří, že přístup k videohrám se změní, jakmile začne blockchain převládat – a stanou se cennějšími. „Neomezené hraní Minecraftu – můžete postavit velkolepý dům a prodat jej lidem, kteří umí vydělávat peníze v reálném světě,“ řekl Kunimitsu. „Bude spousta studentů základních škol, kteří budou hodně vydělávat.“

„Děti už nebudou slýchat nadávky rodičů kvůli hraní videoher.“

Kunimitsu je také prezidentem The Blockchain Contents Association (BCA) se sídlem v Tokiu a ředitelem Double jump.tokyo, vývojářem blockchainových her za My Crypto Heroes a Brave Frontier Heroes.

Závěr

Jako menší jsem taky slýchala, že “pořád jen sedím u počítače a hraju nesmysly”. Zůstalo mi to a ty nesmysly hraji doteď. Tento nápad mi trochu připomíná nejmenovanou knihu o virtuálním světě. Jaký je váš názor?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře