Britská blockchainová společnost navrhla systém CDBC pro Bank of England

3
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

L3COS, velká britská blockchainová firma, předložila Bank of England (BoE) návrh na operační systém založený na blockchainu k napájení digitální měny centrální banky (CBDC).

CDBC pro Bank of England

L3COS předložil svůj návrh systému pro CBDC britské centrální banky. Reagoval tak na dokument z března tohoto roku, kdy Bank of England identifikovala několik výhod a výzev spojených s virtuálními měnami centrálních bank. Společnost spučasně požádala všechny poskytovately technologií, finanční instituce a akademické pracovníky o zpětnou vazbu.

Zurab Ashvil, generální ředitel L3COS, k tomu uvedl, že tato firemní platforma může bance Bank of England usnadnit vytvoření CBDC pro platby domácností a podniků. Poukázal také na výhody, které to podle něj může přinést, zejména pokud by byla použita neměnná a transparentní digitální kniha.

Tip: Bank of England varuje, že kryptoměny by mohly zničit tradiční bankovní půjčky

Už žádné praní špinavých peněz

Ashvil mimo jiné argumentoval tím, že CBDC by znemožnilo „podvody, praní peněz nebo jiné financování na černém trhu.“ A dodal:

„Komerční banky a další finanční instituce budou těžit z Real-Time Gross Settlement System, nebo-li RTGS [systému hrubého vypořádání v reálném čase], který je zabudován do ekosystému L3COS.”

Samotná Bank of England však, navzdory optimismu a nadšení společnosti L3COS, ve své březnové zprávě zdůraznila, že „dosud nerozhodla o tom, zda CBDC zavést.“ Návrh se proto může jevit poněkud předčasný. Případné přijetí CBDC však dle názorů odborníků může uspíšit koronavirová krize.

Tip: Anonymita v kryptosvětě je stále větší vzácností – jak je to se soukromím mincí?

Nahrává koronavirus CBDC?

Nedávné jmenování Briana Brookse, bývalého právního ředitele Coinbase a architekta stablecoinu USD Coin, do nejvyšší pozice Úřadu správce měny, vyvolalo spekulace, že se USA přibližují myšlence digitalizace dolaru. Pokud jde o Čínu, ta si zatím drží pozici favorita tohoto závodu.

Řada odborníků věří, že přijetí CBDC nahrává současná situace okolo koronaviru. V dubnu ekonomové ING, Carlo Cocuzzo a Teunis Brosens, také dospěli k závěru, že se „CBDC stane pravděpodobnější alternativou po COVID-19 .“ Uvedli:

„Větší role vlád a úzká spolupráce mezi nimi a finančním sektorem v boji proti ekonomickému pádu povede k diskuzím o CBDC v kontextu úlohy, kterou má finanční sektor ve službě společnosti.”

Závěr

Britská centrální banka obdržela návrh systému pro CBDC od společnosti L3COS. Mnoho států a centrálních bank po celém světě zvažuje své digitální měny a zdá se, že tento trend může urychlit probíhající pandemie.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img