Těchto 11 společností vlastní 3 % všech bitcoinů – čeká nás krize likvidity?

5
(6)

Zprávy a souhrny

Cena bitcoinů v posledních několika dnech pěkně rostla, přičemž tato nově nabytá dynamika vycházela do značné míry z humbuku kolem nedávného rozhodnutí společnosti Square nakoupit BTC v hodnotě 50 milionů dolarů.

Je třeba si uvědomit, že tato zpráva byla významná a pomohla zvýšit důvěru investorů v kryptoměny a zároveň katalyzovala silný vzestupný trend. To dokazuje především cena, kdy Bitcoin je nyní téměř o 1 000 USD výš, než tomu bylo před oznámením. Mnoho hlasů také předpovídá, že další společnosti budou brzy následovat.

11 společností vlastní 3 procenta bitcoinů

MicroStrategy a Square jsou jedinými nekryptoměnovými společnostmi, které se dostaly na titulní stránky novin po ohlášení přijetí Bitcoinu jako rezervního aktiva. Dostupné údaje ale ukazují, že je tady celkem jedenáct veřejně obchodovaných společností, které vlastní 3 % z celkové aktuální nabídky BTC.

To je dosti významná zpráva, která může také signalizovat, že se na straně prodávajících se nám může začít rýsovat krize likvidity. Pokud bude příkladu MicroStrategy a Square následovat více korporací a začnou nakupovat Bitcoin, mohlo by to způsobit rychlý růst jeho ceny.

Bitcoin míří do mainstreamu díky korporátní adopci

O otázkách, kam vlastně Bitcoin patří, se ve světě debatuje již dlouho. Někteří věří, že jeho největší schopností je uchovávání hodnoty, zatímco jiní jej chválí pro jeho schopnost být platebním prostředkem.

V tuto chvíli se zdá, že jeho hlavním úkolem je schopnost působit jako rezervní aktivum. Toto chápání jeho role potvrzuje chování několika velkých společností z posledních měsíců, kdy nakupovaly obrovské množství BTC.

Jednou z prvních „ne-kryptoměnových“ společností, která oznámila, že převádí všechny své rezervní USD na bitcoiny, byla MicroStrategy. Důvod byl jasný – snaha ochránit své prostředky před inflací.

BTC může brzy čelit krizi likvidity na straně prodávajících

Jeden z analytiků v jednom ze svých tweetů vysvětlil, že skutečnost, že jedenáct veřejných společností vlastní plná 3 procenta aktuálně vytěžených BTC, naznačuje, že na obzoru by mohla být krize likvidity na straně prodávajících.

To může ve střednědobém horizontu vést k tomu, že cena Bitcoinu výrazně naroste.

„11 společností drží téměř 3 % z celkového supply BTC a já neznám ani polovinu z těchto společností. Brzy by mohla přijít krize likvidity“

Které společnosti patří mezi těch jedenáct zmiňovaných, ukazuje následující obrázek:

Bitcoin
Zdroj: Image Courtesy of @NFT_Maximalis

Závěr

Jak se stále více a více společností začíná obracet na neortodoxní prostředky, jak ochránit svůj kapitál před bezprostřední inflací, může dojít k vyčerpání již tak dost omezené nabídky v oběhu cirkulujících BTC, které jsou k dispozici pro nákup. To by mohlo vyvolat krizi likvidity, která by výrazným způsobem mohla zvýšit cenu Bitcoinu.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: