Zájem o Bitcoin u institucionálních investorů roste – tvrdí ZUBR

4.8
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická skupina s názvem ZUBR vydala zprávu, ve které zjišťovala zájem o Bitcoin a digitální aktiva oproti peněžním ekvivalentům. U institucionálních investorů roste zájem o Bitcoin a další digitální aktiva než o samotné futures. Co za tím stojí?

Institucionální investoři chtějí HODL

Výzkumná skupina ZUBR ve své nedávné zprávě prohlásila, že institucionální investoři chtějí spíše skutečný Bitcoin než pouhé futures na digitální měny. Mimo jiné mají investoři také zájem o dlouhodobé držení kryptoměn.

ZUBR dále uvádí, že institucionální investoři se nenechávají odradit vysokou volatilitou na kryptoměnovém trhu. Investoři tak volí strategii HODL, která se dle nedávných zjištění ukázala sice jako trošku nudná, ale účinná.

Samotné bitcoinové futures za poslední čtyři roky výrazně vzrostly. Podle analytické společnosti Skew objemy obchodů s bitcoinovými futures dosáhly hodnoty více než 4 miliard amerických dolarů. Více v grafu.

graf
Zdroj: skew.com

Generální ředitel analytické skupiny ZUBR, Ilgar Alekperov, k rostoucímu zájmu institucionálních investorů prohlásil:

„Je zřejmé, že existuje zvýšená poptávka institucí, jako jsou banky a hedgeové fondy, k obchodování na regulovaných burzách. Plně regulované burzy udržují v bezpeční jak instituce, tak i retailové investory.“

Nejvyšší zájem o bitcoinové futures je nejvíce patrný na kryptoburze  Binance a chicagské burze CME. Obě společnosti, zabývající se kryptoměnovými deriváty, dosáhly v letošním roce vyšších objemů obchodování. To ostatně ukazuje názorně následující graf.

graf
Zdroj: skew.com

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 10480 USD dle KMC.

Závěr

Zájem institucionálních investorů o Bitcoin a další kryptoměny je jasným důkazem, že nejdůležitější kryptoměna světa dokáže plnit úlohu uchovatele hodnoty. Investoři, i přes vysokou volatilitu, jsou stále ochotni držet Bitcoin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img