Čtvrt miliardy dolarů do Bitcoinu – i takto může vypadat dlouhodobá investiční strategie

4.6
(9)

Největší veřejně obchodovaná obchodní zpravodajská společnost MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) formálně přijala Bitcoin (BTC) jako primární rezervní aktivum. Do nákupu této kryptoměny investovala 250,000,000 milionů dolarů.

Informace byla zveřejněna dnes (11. srpna) a společnost MicroStrategy v tiskové zprávě potvrdila, že v rámci své dlouhodobé investiční strategie zakoupila 21 454 bitcoinů za celkovou částku čtvrt miliardy amerických dolarů (včetně všech poplatků).

Společnost MicroStrategy

MicroStrategy Incorporated je společnost, která se zaměřuje na poskytování služeb business intelligence (BI), vyvíjí mobilní software a také je úspěšná na poli cloudových služeb.

Společnost byla založena v roce 1989 Michaelem J. Saylorem a Sanjou Bansalem. Vyvíjí software pro analýzu interních a externích dat s cílem dělat obchodní rozhodnutí a zabývá se také vývojem mobilních aplikací. Jedná se o veřejnou společnost se sídlem v Tysons Corner ve Virginii. Mezi její hlavní konkurenty v oblasti podnikové analytiky patří SAP AG Business Objects, IBM Cognos a BI Platforma Oracle Corporation. Michael J. Saylor je generálním ředitelem a předsedou představenstva.

mstr akcie vývoj 1měsíc
1měsíční vývoj ceny akcií MSTR Zdroj: Nasdaq

Bitcoin jako správný investiční nástroj

Investováním takto velké částky do BTC, společnost veřejně uznala Bitcoin jako správný investiční nástroj, který může být v mnoha ohledech lepší než hotovost. Generální ředitel dále dodat, že utracení tak velkého množství finančních prostředků za BTC je součástí nové strategie společnosti alokace kapitálu, která by z dlouhodobého hlediska měla přinést akcionářům společnosti velký zisk.

Saylok dále uvedl, že společnost byla k tomuto rozhodnutí vedena jednak současnými stimulačními opatřeními americké vlády, a také převládající politickou a ekonomickou nejistotou a hyperinflací, která bude pravděpodobně následovat současnou krizi.

„Bitcoin je vynikající třídou aktiv pro ty, kteří hledají dlouhodobé úložiště hodnoty“

Bez důkladné analýzy by to nešlo

Michael J. Saylor dále přiznal, že takto velkou investici předcházelo pečlivé studium, seznámení se s technologií a důkladná analýzy BTC. Nakonec došli k závěru, že Bitcoin je schopen posloužit jako dobré zajištění proti inflaci. Dále se také domnívají, že tento král kryptoměn má navíc schopnost zhodnotit jejich investici více, nežli jiná aktiva.

Mezi klíčové vlastnosti, které společnost MicroStrategy oslovily, patří globální přijetí BTC, vitalita ekosystému, dominance sítě, architektonická odolnost, velký technický přínos a užitek a v neposlední řadě také značka (brand), kterou si již Bitcoin dokázal za dobu své existence vybudovat.

Generální ředitel společnosti věří, že Bitcoin je digitální zlato, protože je silnější a robustnější než fiatové měny a k jeho masové adopci může dojít velice rychle Podle Saylora je Bitcoin chytřejší typ peněz než cokoli, co jsme tady měli dřív.

Závěr

K investici se vyjádřil i známý analytik kryptoměn, Josef Young, který ji na Twitteru okomentoval slovy: “V roce 2020 jsme viděli, že společnosti jako VISA, Mastercard, JPMorgan či MicroStrategy – všechny tyto velké miliardové společnosti – otevírají své dveře kryptoměnám.”

Kdo bude další…?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img