Visa, Mastercard a PayPal se obracejí na kryptoměny

4.3
(7)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Platební giganti Visa, Mastercard a PayPal za poslední tři roky, po posledním masivním bull runu Bitcoinu, stále změkčovali svůj přístup ke kryptoměnám. Nyní tito giganti otevřeně hlásí, že se připravují na další vlnu adopce Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Masivní adopce kryptoměn se blíží

Před týdnem napsala platební společnost Visa na svých stránkách svůj výhled na nové toky plateb prostřednictvím digitálních měn. Na jejich oficiálním blogu stojí:

„Jako společnost zaměřená na globální platební technologie se společnost Visa zaměřuje na poskytování platebních metod lidem, podnikům a ekonomikám kdekoli po celém světě. Věříme, že digitální měny mají potenciál rozšířit hodnotu digitálních plateb na větší počet lidí a území.“

Společnost také odkazovala na digitální měny ovládané privátními klíči, které byly vytvořeny před více než deseti lety se spuštěním nejdůležitější kryptoměny světa – Bitcoinu. Visa tak poukázala na spolupráci s kryptoměnovými aplikacemi kryptoburzy Coinbase.

Zatímco společnost Visa se rozhodla více věnovat kryptoměnám, Mastercard mezitím uvedl svůj nový rozšiřující program kryptoměn. Nový program má usnadnit vydávání vlastních platebních karet s podporou kryptoměn.

Viceprezident pro digitální aktiva a blockchainová řešení společnosti Mastercard, Raj Dhamodharan, na svém blogu uvedl:

„Trh s kryptoměnami stále zraje a Mastercard chce posouvat tento trend kupředu a vytvářet tak bezpečné a snadné platby pro spotřebitele a podniky v dnešní digitální ekonomice.“

Platební gigant PayPal zas údajně chystá nabízet kryptoměnové nákupy pro více než 325 milionů uživatelů a připojit se k platebním službám Cash App, Square nebo třeba Robinhood.

Závěr

Kryptoměnová komunita tyto velmi pozitivní zprávy uvítala. Tato nová prohlášení platebních gigantů se podepsala i na ceně, když cena BTC překonala hranici 10 000 USD. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 10 890 USD dle KMC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: