Coinbase údajně prodává svůj analytický software blockchainu americké tajné službě

0
(0)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Coinbase, jedna z největších US burz, prodává informace tajné službě. Jak to zasáhne investory? Může to ovlivnit i cenu Bitcoinu?

Coinbase udajně poskytuje svůj analytický software americké tajné službě. Agentura činná v trestním řízení zadala zakázku společnosti Coinbase v květnu tohoto roku a skončit by měla v roce 2024. Coinbase chtěl prodat svůj analytický software dvěma vládním agenturám – DEA a IRS.

Burza Coinbase poskytuje, podle veřejného záznamu získaného z The Block, svůj analytický blockchain software americké tajné službě. Tajná služba, která je součástí amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti, je pověřena vyšetřováním finančních zločinů a ochranou předních představitelů země.

Americká tajná služba uzavřela se společností Coinbase čtyřletou smlouvu, aby mohla používat analytický software, nazvaný Coinbase Analytics. Smlouva má hodnotu 183 750 $ a končí 9. května 2024. Minulý měsíc se americký Úřad pro potírání drog (DEA) snažil nabídnout Coinbase částku až 250 000 dolarů, aby jej mohl používat.

Coinbase chtěla prodat svůj analytický software dvěma vládním agenturám v USA, Internal Revenue Service (IRS) a DEA. Coinbase Analytics byl veřejně známý už z reportů. Jedná se o softwarový systém, který společnost Coinbase vybudovala po akvizici zpravodajské agentury Neutrino v roce 2019. Tato akvizice vyvolala kontroverzi díky zapojení zakladatelů společnosti Neutrino do italské spywarové firmy Hacking Team.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img