Bitcoin zůstává oblíbeným aktivem investorů, ostatní kryptoměny ho ani zdaleka nedohání

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
[speaker]

Bitcoin je stále rostoucí hvězdou mezi tradičními a institucionálními investory, jelikož se zavádí transparentnější regulační pravidla a nové investiční produkty. Zdá se, že podezření a nedůvěra, původně spojované s kryptoměnami, konečně mizí. Bitcoiny jsou dnes považovány za legitimní aktivum, stejně jako zlato.

Navzdory většímu vývoji ekosystému však přetrvávají rozdíly, které kryptoměnám příliš nelichotí. Důkazem je skutečnost, že si bitcoiny i nadále udržují významný náskok nad druhou největší kryptoměnou, Ethereem, pokud jde o nové investory.

Propast mezi Bitcoinem a Ethereem

CEO a CIO společnosti ARK Invest zdůraznili, jak je Bitcoin důležitým aktivem pro institucionální investory, a zároveň diskutovali o složitých detailech a rozdílech mezi sítěmi Bitcoinu a Etherea a o jejich rolích při zvyšování důvěry investorů:

„Hodnotu v těchto ekosystémech bude ovládat bitcoin a kryptoměny, které jsou rezervní měnou. Zde je prostor, kam by se dala zařadit většina aktiv. Ačkoli v průběhu času je vidět, že existují i jiné měny, které se vyvíjejí.“

Ethereum, druhá největší kryptoměna, není vždy v centru pozornosti, protože zvolila jinou vývojovou cestu ve srovnání s bitcoiny. V Ark Invest tento rozdíl klasifikovali jako rozdíl mezi „inovačními maximalisty a peněžními maximalisty“.

Je zajímavé, že podle zprávy Q1 2020, zveřejněné společností Grayscale, Bitcoin nadále dominuje v portfoliu kryptoinvestic, přičemž Ethereum má opravdu malý podíl.

Zdroj: Zpráva o investičním digitálním majetku

Není to však jen špatná zpráva, protože kumulativní data z roku 2020 podle produktů ukazují, že aktualizace sítě a vývojové práce Etherea v rámci jeho ekosystému se vyplácejí.

Ark Invest také poznamenal, že i když má Bitcoin spolehlivý mechanismus přenosu a ověřování datových transakcí, priority investorů by měly být zejména škálovatelnost sítě a vytváření expresivních upgradovatelných protokolů základní vrstvy s velkými sadami funkcí.

Závěr

Zdá se, že investoři vidí v bitcoinech slibnou budoucnost a možnost, jak uchovat a zhodnotit své peníze. Aktuálně jsou však všichni v napětí kvůli blížícímu se halvingu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře