Analytik: Bitcoin může dosáhnout na 5 milionů USD, ale většina obchodníků o peníze přijde

2.8
(11)

Známý bitcoinový influencer a analytik přišel s jednou z nejvíce býčích předpovědí ceny Bitcoinu. Podle něj může aktuálně největší kryptoměna vyletět až na 5 milionů dolarů.

Tento analytik, v kryptoměnovém světě známý jako Carl the Moon, má na Twitteru a YouTube více než 170 000 followerů. V novém rozhovoru pro Coin Post říká, že jeho odvážná předpověď závisí hlavně na budoucnosti fiat měn.

“Pokud se podíváte na celkovou světovou nabídku, má v současné době hodnotu 100 bilionů dolarů. Pokud Bitcoin převezme celý tento fond likvidity, tento fond fiat peněz, znamená to, že Bitcoin by mohl potenciálně převzít tuto tržní kapitalizaci, což by znamenalo, že jedna BTC mince by měla hodnotu přibližně 5 milionů dolarů.”

Carl dodává, že věří, že současná globální ekonomická situace je pro kryptoměnu číslo jedna vlastně velice příznivá a je podle něj naprosto zřejmé, že Bitcoin nakonec prolomí 20 000 USD. Mezi hlavní důvody jeho optimismu patří chování centrálních bank, které tisknou nové peníze tempem, jak nikdy dřív. A přesně to je ten scénář, pro který byl Bitcoin vytvořen.

I přes býčí scénář přidal jedno varování

Přestože je Carl ohledně Bitcoinu velmi býčí, tak varuje, že většina obchodníků pravděpodobně přijde o peníze, když se pokouší načasovat cenové akce Bitcoinu.

“Myslím si, že lidé, kteří drží bitcoiny, budou největšími vítězi na celém světě, protože bitcoiny byly nejvýkonnějším aktivem předchozího desetiletí a podle mého názoru budou i nadále nejvýkonnějším aktivem tohoto desetiletí. Obchodníci, pokud aktivně obchodují a vědí, co dělají, sice mohou vydělat více peněz než hodleři, Ale lidé, kteří nemají zkušenosti, mají při obchodování tendenci přicházet o peníze. Přibližně 80 až 90 % lidí, kteří obchodují, ve skutečnosti časem o peníze přijde.”

V krátkodobém horizontu Carl the Moon říká, že Bitcoin potřebuje prolomit 14 000 dolarů (maximum z června a července 2019), aby mohl zahájit velký vzestupný trend. Pokud se mu to podaří, máme podle něj zaručen parádní bull-run. Pokud bychom byli na 14 000 $ odmítnuti, pak by to bylo podle něj bylo špatné znamení…

Co se týče technické analýzy, tak nejvíc pozornosti věnuje indikátoru 20-weekly moving average, a pokud se Bitcoinu podaří držet nad ním, mohli bychom před dubnem 2021 vidět pokoření 14 000 USD a pak by mohla přijít obrovská svíčka až na 20 000 dolarů.

Závěr

Na přemrštěné předpovědi ceny BTC byl “expertem” John Mcafee. Nyní Carl the Moon zamířil ve své predikci ještě mnohem výš. Je 5 milionů za jeden Bitcoin reálné? Nemyslím si to, ale upřímně věřím, že současné chování centrální bank a vstup nových hráčů a investorů do kryptoměn, posune cenu (nejen) hlavní kryptoměny o pořádný kus na sever.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

BTC nemůže prolomit nové All-Time-High nad 20K na které se čeká pomalu 3 roky a tady nějaký kašpar už předpovídá 5 mega , fakt komedie .Těm to volovinám mohli investoři věřit tak v listopadu v roce 2017 že btc se stane celosvětovou rezervní měnou či bude stát několik mega , ted už nikdo pomalu nevěří že udělá btc 20K znova aniž by se opět nezřítil o 70% dolů . Co by to asi udělalo z btc kdyby dosáhl po 5 letech 20K a během týden by opět zažil korekci o 70% plno hodleru by to vzdalo , čekali 5 let na dosažení staronového All-Time-High kde většina hodl už by konečně věřili že by jsme jeli na 100K a přitom by jsem se opět zřítili o 70% a věřím tomu že by to už většina hodleru vzdala a začali by to prodávat ve velkém a tím by se pád btc ještě zvýšil .

ppetr1

reknu to trochu jinak – koupil by jste si bolivar – kdyz se tisknou jak o zavod a stejne tak euro a dolar??
zkuste se nad tim zamyslet a pak napiste prispevek znova.

Kokršpaněl

A řekni mi prosím tě jak ti to pomůže když se bitcoinuv kurz rovná dolaru jinými slovy pokud dolar se bude znehodnocovat tak se bude znehodnocovat i tvé konto v bitcoinu protože bitcoin se počítá v kurzu dolarů .Nebo je to jinak ? tak mi vysvětli Franta si koupí 1 celý bitcoin ( bitcoin stojí dejme tomu 10K usd ) ,Trump začne devalvovat dolar tím že bude pořád pumpovat nové a nové prachy do ekonomiky a tím kurz dolaru shodí kurz dolaru z 20 korun na 10 korun za dolar a co se stane z Francekm a jeho bitcoinem , jeho bitcoin díky devalvaci dolaru oslabí a místo 10K bude mít Francek na účte 5K v bitcoinu tak mi řekni jak si to ten Francek zajistil proti recesi když je stejně v řiti jak dolar .

Otoman

To je dost nepochopení ne? BTC se obchoduje i oproti jiným měnovým párům, čili pokud dolar bude klesat, tak cena BTC v dolarech by měla růst.

ryban.mark

Ak cena BTC bude klesat o mensie percenta ako bude dolar na dolarovom indexe rast, tak hodnota BTC bude rast.
Cena je prostriedok a ekvivalent, ale najdolezitejsia je hodnota, lebo sa primarne neviaze na najdolezitejsiu FIAT menu a rezervnu menu a to dolar.)

ryban.mark

Preco vsetci porovnavaju BTC s USD? Pretoze sa najviac obchoduje za USDT, dalej tu mame USDC, dai a dlasie krypto naviazane na dolar.
Az bude stablecoin naviazany na EURO…
Je krasne, ze BTC je nad 11K.. ale je nam to na.. ak BTC nedosahuje ani len 10 k euro… na analizy pouzivame dolar, ale vyberam za euro.. a az nebude cena vyrazne nad 10k, je pre mna nezaujimave vyberat..

spot_img