Analytik: Bitcoin může dosáhnout na 5 milionů USD, ale většina obchodníků o peníze přijde

6
bitcoin
Zdroj: Kryptomagazin.cz by Radek Dintar

Známý bitcoinový influencer a analytik přišel s jednou z nejvíce býčích předpovědí ceny Bitcoinu. Podle něj může aktuálně největší kryptoměna vyletět až na 5 milionů dolarů.

Tento analytik, v kryptoměnovém světě známý jako Carl the Moon, má na Twitteru a YouTube více než 170 000 followerů. V novém rozhovoru pro Coin Post říká, že jeho odvážná předpověď závisí hlavně na budoucnosti fiat měn.

„Pokud se podíváte na celkovou světovou nabídku, má v současné době hodnotu 100 bilionů dolarů. Pokud Bitcoin převezme celý tento fond likvidity, tento fond fiat peněz, znamená to, že Bitcoin by mohl potenciálně převzít tuto tržní kapitalizaci, což by znamenalo, že jedna BTC mince by měla hodnotu přibližně 5 milionů dolarů.“

Carl dodává, že věří, že současná globální ekonomická situace je pro kryptoměnu číslo jedna vlastně velice příznivá a je podle něj naprosto zřejmé, že Bitcoin nakonec prolomí 20 000 USD. Mezi hlavní důvody jeho optimismu patří chování centrálních bank, které tisknou nové peníze tempem, jak nikdy dřív. A přesně to je ten scénář, pro který byl Bitcoin vytvořen.

I přes býčí scénář přidal jedno varování

Přestože je Carl ohledně Bitcoinu velmi býčí, tak varuje, že většina obchodníků pravděpodobně přijde o peníze, když se pokouší načasovat cenové akce Bitcoinu.

„Myslím si, že lidé, kteří drží bitcoiny, budou největšími vítězi na celém světě, protože bitcoiny byly nejvýkonnějším aktivem předchozího desetiletí a podle mého názoru budou i nadále nejvýkonnějším aktivem tohoto desetiletí. Obchodníci, pokud aktivně obchodují a vědí, co dělají, sice mohou vydělat více peněz než hodleři, Ale lidé, kteří nemají zkušenosti, mají při obchodování tendenci přicházet o peníze. Přibližně 80 až 90 % lidí, kteří obchodují, ve skutečnosti časem o peníze přijde.“

V krátkodobém horizontu Carl the Moon říká, že Bitcoin potřebuje prolomit 14 000 dolarů (maximum z června a července 2019), aby mohl zahájit velký vzestupný trend. Pokud se mu to podaří, máme podle něj zaručen parádní bull-run. Pokud bychom byli na 14 000 $ odmítnuti, pak by to bylo podle něj bylo špatné znamení…

Co se týče technické analýzy, tak nejvíc pozornosti věnuje indikátoru 20-weekly moving average, a pokud se Bitcoinu podaří držet nad ním, mohli bychom před dubnem 2021 vidět pokoření 14 000 USD a pak by mohla přijít obrovská svíčka až na 20 000 dolarů.

Závěr

Na přemrštěné předpovědi ceny BTC byl „expertem“ John Mcafee. Nyní Carl the Moon zamířil ve své predikci ještě mnohem výš. Je 5 milionů za jeden Bitcoin reálné? Nemyslím si to, ale upřímně věřím, že současné chování centrální bank a vstup nových hráčů a investorů do kryptoměn, posune cenu (nejen) hlavní kryptoměny o pořádný kus na sever.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře