Další generace už nemusí zažít fiat peníze – Zlato a bankovky nahradí Bitcoin a stablecoiny

5
(13)

Často se mluví a spekuluje o tom, jak by mohl být v blízké budoucnosti Bitcoin adoptován globálním finančním světem, a vypadá to, že tato myšlenka postupem času získává stále více podporovatelů.

Bitcoin se za dobu své existence již předvedl jako velmi vážný kandidát na funkci, kterou nyní zastává zlato, zejména pokud jde o budoucnost rezervní měny.

Mnoho lidí se již veřejně přihlásilo k myšlence, že BTC nakonec zlatu vezme jeho roli a stane se nejvýhodnější rezervní měnou světa. Mezi podporovatele tohoto scénáře patří i generální ředitel ShapeShift, Erik Voorhees, který se nedávno skrz Twitter vyjádřil na adresu Bitcoinu velmi optimisticky. Erik se domnívá, že BTC nejen porazí zlato, ale i bankovky budou nakonec nahrazeny stablecoiny, což pro finanční sektor bude znamenat začátek nové éry.

Další generace už fiat peníze nemusí zažít

Voorhees v jednom z dalších komentářů dokonce nastínil myšlenku, že vzhledem k dynamice, která panuje na dluhopisovém trhu, se může klidně stát, že další generace už fiat peníze nezažije.

V zásadě se dá říci, že čas, kdy Bitcoin a stablecoiny převezmou zásadní roli ve světě financí, jin nadešel.

Střední třída a stablecoiny

Podle komentáře jiného fanouška, je celkem pravděpodobné, že střední třída se nejspíše přikloní na stranu stablecoinů, neboť od BTC je primárně odrazuje vysoká úroveň cenové volatility tohoto kryptoměnového krále.

Dá se ovšem předpokládat, že pokud by se Bitcoin dostal do fáze, kdy by se kvalifikoval jako de facto rezervní měna, jeho cena by byla mnohem stabilnější, než je tomu v současných dnech. V takovém případě by nejspíše všichni (včetně již zmiňované střední třídy), byli nakloněni více Bitcoinu.

Bitcoin a bankovnictví zdarma

Lidé po celém světě již dlouho touží po prokazatelně pravdivém systému volného bankovnictví, kde jsou jednotliví účastníci trhu odpovědní a mají plně zajištěné rezervy, aniž by bylo nutné se spoléhat na centrální banky.

Úspěch BTC, jako dominantního a z hlediska ochrany soukromí a bezpečnosti vysoce uznávaného krypto aktiva, značně přispěl k jeho schopnosti vytvořit tržní prostřední, potřebné k zavedení systému bezplatného bankovnictví.

Závěr

Stále větší procento lidí si uvědomuje, jak je současný finanční systém (včetně fiat peněz) zastaralý, neefektivní, manipulovatelný a inflační. Kryptoměny, s Bitcoinem v čele, naopak nabízí alternativu a změnu, což si začínají uvědomovat i mnohé finanční instituce a banky, které svou rétoriku v poslední době velmi změnily a samy začínají vstupovat do kryptoměnového průmyslu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarek

Není nad drahé kovy. Nějaký Bitcoin a podobné virtuální nic může zmizet stejně rychle jak se to objevilo. Stačí větší sluneční erupce která zničí elektroniku a uvidíme kolik Bitcoin fanoušků se půjde věšet.

spot_img