Volatilita ceny bitcoinů může být vaším nejlepším spojencem nebo vaším největším nepřítelem

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Volatilita ceny bitcoinů je dobře známá. Na tuto skutečnost je třeba vždy myslet, protože nedávný prudký pokles, který jsme zaznamenali na trhu bitcoinů, byl způsoben hlavně novými účastníky.

Noví obchodníci

Různé analýzy transakcí, které jsme viděli 12. března 2020, jasně ukazují, že většina obchodovaných bitcoinů byla prodávána na adresách, které je držely méně než rok.

Většina lidí, která své bitcoiny náhle prodala 12. března 2020, je pravděpodobně koupila ve druhé polovině roku 2019, kdy cena přesáhla 10 000 USD.

Tito lidé, kteří si zakoupili bitcoiny nad 10 000 USD, se náhle rozhodli kapitulovat, když cena 12. března 2020 klesla o více než 50 %.

Někteří se dokonce rozhodli prodat své bitcoiny výrazně pod tržní cenou. Zatímco na ostatních platformách byla průměrná cena bitcoinů stále 4 400 USD, lidé v panice prodávali své bitcoiny kolem 3 800 USD. To vše ukazuje, že zvládnutí emocí je klíčem k úspěšnému investování.

Tato nešťastná epizoda nám také připomíná, že extrémní kolísání ceny bitcoinů může být vaším nejlepším spojencem, ale také vaším největším nepřítelem. Jak si tedy z volatility učinit nejlepšího spojence?

První věc, kterou je třeba pochopit, je, že volatilita ceny bitcoinů je předpokládaná. Bitcoin byl navržen tak, aby pracoval nepřetržitě. Transakce lze provádět 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Ať se stane cokoli, Bitcoin pokračuje v přidávání bloků transakcí do svého blockchainu.

Bitcoin patří každému, a proto nemá nikoho, kdo by mohl svévolně ovlivňovat jeho fungování. Bitcoin je tak de facto jediný opravdu svobodný trh na světě. Na rozdíl od Wall Street, která zastaví obchodování, jakmile trh ztratí více než 7 % za jediný den, bude Bitcoin nadále fungovat, ať už jeho cena ztratí 10 % nebo 50 %.

Bitcoin umožňuje svým uživatelům najít rovnovážnou cenu

Když Bitcoin ztratí na tržní kapitalizaci 60 miliard dolarů během několika hodin, jako tomu bylo 12. března 2020, nebude nikdo vyžadovat žádnou pomoc zvenčí.

Když Wall Street ztratí 30 %, jako tomu bylo za poslední měsíc, všichni obchodníci vyzývají Federální rezervu k masivnímu plánu podpory americké ekonomiky. Fed se nakonec podrobí, protože je konečným garantem tohoto systému, z něhož má prospěch pouze menšina lidí.

Řešení Fedu obecně spočívá v použití peněžního stimulu k získání větší a větší likvidity. Zdá se však, že to funguje stále méně a méně, jak vidíme v tuto chvíli.

Někteří lidé si bitcoiny zakoupí jen z toho důvodu, že jejich cena přesáhla 10 000 USD, protože následují pocit FOMO (Fear of Missing Out), který vyvíjí psychologický tlak na nákup, jakmile hodnota bitcoinů překročí tento psychologický práh.

Výsledkem je, že lidé kapitulovali, když cena bitcoinů prudce poklesla, jako tomu bylo 12. března 2020. V minulosti jsme již zažili stejnou situaci v roce 2018 během velmi silného medvědího trhu, který ovlivnil cenu bitcoinů.

Lidé, kteří skutečně rozumí bitcoinům, se stanou hodlery bez ohledu na výkyvy ceny

Skutečně věřit v bitcoiny a jejich hodnotu je to, co vám zabrání v tom, abyste se špatně rozhodovali podle svých emocí, když je volatilita na vrcholu.

V dobách vysoké volatility bitcoinů je nutné mít na paměti základy, na kterých Bitcoin stojí.  Cena bitcoinů se sice mění, ale základy se nezměnily. Hospodářská krize může udeřit, ale základy zůstávají nezměněny.

Jakmile pochopíte, jak funguje Bitcoin, máte dvě možnosti:

  1. Rozhodněte se naprosto věřit v bitcoinovou revoluci.
  2. Rozhodněte se pochybovat, že bitcoiny nikdy nemohou být alternativou k současnému měnovému a finančnímu systému.

Ať se stane cokoli, vaše cesty jsou omezeny na tyto dvě možnosti. Někteří lidé trochu věří v bitcoiny, ale váhají. Tito lidé spadají do druhé kategorie.

Pokud pochybujete, držte se od bitcoinů dál. Ztrátě peněz zabráníte tím, že se vzdáte svých emocí. Ne každý má schopnost být bitcoinerem a udržet si chladnou hlavu při takovém kolísání cen.

Udržte si chladnou hlavu i při výkyvech ceny

Víte, že Bitcoin je kvůli svému mládí vystaven těmto prudkým výkyvům. Je vždy hezké vidět, jak bitcoiny přesahují 10 000 USD nebo 15 000 USD, ale jeho ambiciózní cíle jsou dlouhodobé. Takže pokračujte ve svém životě a neudělejte chybu při prodeji bitcoinů zakoupených za 5 000 USD. Když Bitcoin klesne stejně prudce jako 12. března 2020, udělejte krok zpět.

Budete mít možnost vidět širší rozměr. Základy bitcoinů zůstávají vynikající a je jen otázkou času, než se všichni zklamaní v současném systému připojí k bitcoinerům.

Buďte chamtiví

Být chamtivý znamená vidět bitcoiny na úrovni 4 000 USD nebo 5 000 USD jako jedinečnou příležitost k další koupi. Opět platí, že pokud opravdu nevěříte v bitcoiny, nebudete to schopni udělat.

Pouze bitcoineři to dokážou, protože si jsou jisti budoucím úspěchem bitcoinů. Bitcoiny za 5 000 USD je nevystraší a je to přesně ta nejlepší strategie, jak si udělat z volatility spojence.

Závěr

Nestálost ceny bitcoinů je dobře známa, ale jakmile její cena překročí 10 000 USD, mnoho lidí zapomene na tuto základní pravdu. Poté si kupují bitcoiny, aniž by pochopili, jak BTC funguje a jaké jsou jeho ambiciózní cíle.

Bohužel, tito lidé jsou první, kdo zaplatí vysokou cenu, když cena bitcoinů prudce klesá, protože mají tendenci kapitulovat velmi rychle.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img