Jak současná krize zrychluje míru přijetí Bitcoinu

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Současná krize okolo pandemie koronaviru Covid-19 vrhla na celý svět temný stín, jelikož bylo ovlivněno zdraví několika milionů lidí a během vrcholu se propadly akcie, komodity a dokonce i kryptoměny. Nezaměstnanost dosáhla raketových výšin a investoři očekávají vlivem neomezeného tisku peněz vysokou inflaci.

Jak tato krize urychlila míru přijetí Bitcoinu?

Krize a adopce kryptoměn

Jak je vidět podle světových měřítek, pandemie koronaviru zdaleka není na ústupu a státy již zveřejňují propady svých ekonomik. Žádost o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech amerických dosáhla historického maxima a uzavření podniků vedlo k problémům mnoha domácností.

Hospodářská nejistota vedla Spojené státy americké k tomu, že Fed do systému čerpal biliony nových amerických dolarů prostřednictvím injekčních balíčků. Evropská Unie mimo jiné také schválila stimulační balíček pro země EU.

Vzhledem k nepěkným vyhlídkám do budoucna však mnoho odborníků na kryptoměny vidí světlo na konci tunelu v podobě většího zájmu o kryptoměny a technologii blockchain. Tyler Winklevoss, spoluzakladatel a generální ředitel kryptoburzy Gemini, řekl:

„Pandemie koronaviru nás katapultovala do budoucnosti. Pravděpodobnost hyperinflace, vysoký dluh a selhání offline maloobchodního prodeje znamená, že se urychluje adopce Bitcoinu.“

Nedávné události na trhu kryptoměn ukazují, že investoři do budoucna počítají s decentralizovanými financemi (DeFi), které před několika týdny zaznamenaly masivní boom. Bitcoinoví evangelisté kázali o inflaci a fenoménu ztráty fiat peněz.

Blockchainová řešení implementovalo do svých systémů mnoho zdravotních organizací a ve světě stoupla poptávka po digitálních měnách vydaných centrální bankou (CBDC).

Závěr

Drahé kovy a kryptoměny v posledních pár týdnech zaznamenaly masivní růst a pokud jsou slova mnoha investorů a odborníků na kryptoměny pravdivá, můžeme očekávat zrychlení adopce kryptoměn. Analytici Deutsche Bank dokonce předpovídají, že následující desetiletí se ponese ve znamení kryptoměn a technologie blockchain.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 11 230 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img