Koronavirus mění způsob, jakým svět vnímá peníze

4.6
(17)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologie byly od počátků věků jedním z hlavních faktorů, které podporovaly změny ve společnosti. Současná krize způsobená novým koronavirem Covid-19 má na svědomí, že společnosti více vnímají decentralizované technologie jako možná řešení.

Nový úsvit kryptoměn

Bitcoin a další kryptoměny jsou s námi již více než deset let a od svého vzniku v roce 2009 urazily velký kus cesty. Kryptoměny, které ještě před nedávnem vyvolávaly kontroverzní otázky, nyní vykazují vysokou poptávku ze strany jak běžných uživatelů, tak institucionálních investorů.

Zatímco adopce v předchozích letech rostla jen mírně, tak během pandemie koronaviru Covid-19 se vše rychle posunulo. Kromě pandemie se Bitcoin dostal do popředí zájmu také v důsledku další důležité události – ano, jednalo se o půlení odměny těžařům (halving).

Celosvětová adopce kryptoměn a technologie blockchainu již začala

Tempo adopce se v Evropě zrychlilo poté, co se kvůli strašlivému počtu nakažených v Itálii, Španělsku, Velké Británii a Německu staly papírové peníze nebezpečnými kvůli možnému fyzickému přenosu nemoci.

V Německu tak nevídaným způsobem vzrostl zájem o online platby přes internet a platby pomocí platebních karet u obchodníků. Stalo se tak poprvé v historii země. Mimo jiné pandemie koronaviru způsobila také drastický nárůst využívání finančních aplikací.

Opouštění fyzických peněz

Začátkem března letošního roku jsme vás informovali o překonání milníku 7 000 bitcoinmatů po celém světě. Aktuálně počet kryptoměnových automatů atakuje hranici 8000 a pokud trend vydrží, můžeme do konce letošního roku očekávat překročení hranice 10 000 bitcoinmatů po celém světě.

Před nedávnem investor Paul Tudor Jones označil Bitcoin za skvělou alternativu k tradičním finančním aktivům a sám do této kryptoměny investoval. Stále více institucionálních investorů se seznamuje s kryptoměnovým trhem.

Důvěra v technologii blockchain nadále roste. Kryptoměny jdou bezpečné použít pro jakýkoli druh platby po celém světě. Velmi vysokou poptávku také zaznamenávají stablecoiny, fixované na americký dolar, jako je Tether (USDT) nebo USD Coin (USDC).

Závěr

Pandemie koronaviru rozvířila ve Spojených státech amerických debaty na téma digitalizace amerického dolaru. Zakladatelé kryptoburzy Gemini, bratři Winklevossové, zase tvrdí, že právě COVID-19 je pro Bitcoin tím zlomovým okamžikem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: