Počet bitcoinmatů přesáhl 7 000

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V 75 zemích po celém světě přesáhl počet kryptoměnových bankomatů hranici 7000. V době psaní článků jich je aktuálně 7040.

Kryptoautomaty na dobré cestě

Stránka CoinATMradar, která mapuje kryptoměnové bankomaty po celém světě, přišla se seznamem dosahující v době psaní článku přesného počtu 7040 kusů. Stránka zahrnuje i kryptoměnové automaty jiné než BTC, jako je Bitcoin Cash, Ethereum, DASH nebo Litecoin.

Před sedmi lety představil svůj první bitcoinmat v kanadském Vancouveru Jordan Kelley, generální ředitel společnosti Robocoin. Během prvního dne proběhlo na 81 BTC transakcí v celkové hodnotě 10 000 USD. Do dnešního dne tedy přibylo o 7039 kryptomatů více.

Největší rozmach zažily kryptomaty během medvědího roku 2018, kdy jich během pár měsíců bylo nově nainstalováno několik stovek. Celosvětově tak průměrná rychlost instalace kryptomatu dosahuje čísla 14,3 za den.

Mezník 6 000 byl překonán teprve v listopadu 2019 a za pouhé čtyři měsíce jejich počet vzrostl o 1000. To vše ukazuje na rostoucí poptávku veřejnosti.

O veškeré kryptoměnové bankomaty po celém světě se stará 42 výrobců, z čehož první místo zaujímá společnost Genesis Coin se svými 2360 automaty. Druhým největším poskytovatelem kryptoměnových automatů je český General Byte s počtem 2207. Další česká společnost wBTCb zaujímá 13. místo s celkovým počtem 31.

Nejvíce kryptomatů můžeme nalézt ve Spojených státech amerických, kde jich je umístěno 5058. Další místa obsadila (755) a Velká Británie (303). Česká republika zaujímá celosvětově 7. příčku s celkovým počtem 71.

Závěr

Pokud bude i nadále pokračovat rostoucí trend s kryptoměnovými automaty, do konce letošního roku může jejich počet atakovat hranici 10 000. Za velký úspěch můžeme považovat i českou společnost General Byte, která patří mezi světové lídry v kryptoměnových bankomatech. Na celkové statistiky se můžete podívat zde.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

cim vice jich bude tim lepe.10 000ks je dost optimisticke cislo.samozrejme bych byl rad za prekroceni,

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: