Kryptoměny a blockchain se staly kvůli krizi koronaviru populárnější

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Krize okolo pandemie nového koronaviru Covid-19 přiměla lidi po celém světě hledat alternativu k tradičním fiat měnám. Technologie blockchain se spolu s kryptoměnami staly velmi populárními nejen mezi investory.

Kryptoměny po koronavirové krizi

Koronavirus Covid-19 měl velmi negativní vliv na trhy v půlce března letošního roku, kdy se propadly akciové trhy, komodity a kryptoměny o několik jednotek až desítek procent. Zisky za počátek letošního roku se rázem smazaly a u Bitcoinu se očekávalo, že se delší dobu nevzpamatuje.

Opak se stal pravdou, když od největšího propadu na cenu 3 600 USD se během nedávného půlení odměny těžařům nejdůležitější kryptoměna světa vyšplhala až na hodnotu necelých 10 000 USD.  Zprávy o rekordní nezaměstnanosti, fyzickém přenosu koronaviru a neomezeném tisku peněz centrálních bank přiměly lidi hledat alternativní řešení, aby se vyhnuli používání hotovosti.

Ve světě také vzrostla popularita technologie blockchain, když se společnosti pracující na blockchainových řešeních zapojily přímo do boje proti nemoci Covid-19. Vzniklo také mnoho blockchainových projektů na pomoc obětem a vznikaly i nápady na digitální měny vydané centrální bankou (CBDC).

Digitální měny vydané centrální bankou

Ve Spojených státech amerických se během pandemie Covid-19 rozhořela debata na téma digitalizace amerického dolaru. Tým odborníků dokonce pracuje na prvním konceptu digitálního dolaru, jehož whitepaper by měl být představen za několik týdnů.

Na počátku letošního roku stála Evropská centrální banka spolu s centrálními bankami Kanady, Velké Británie, Japonska a Švýcarska u zrodu první analýzy CBDC. Analytička z přední německé banky Deutsche Bank zas prohlásila, že CBDC mohou přijít do 3 let.

Závěr

Nedávný průzkum společnosti Microsoft také poukázal na to, že nárůst práce z domova vedl k prudkému nárůstu využívání cloudových služeb. Mimo jiné vzrostl zájem o online platby pomocí kryptoměn. Ukazuje se, že pandemie koronaviru může vést k rychlejší adopci kryptoměn a technologie blockchain.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
Ferrero Rocher

Jezis to je strasne krasny,jen by se potencionalni kupci meli modlit aby ten borec nebyl podvodnik,jinak svy prachy v zivote neuvidi.

Ferrero Rocher

No dobre,tady bude asi predani z ruky do ruky,ale jinak je prevod penez v kryptu idealni prilezitost jak nekoho ojebat.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: