Vnímání Bitcoinu se díky halvingu zlepšilo

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Po půlení odměny těžařům (halvingu) přesně před týdnem zůstává vnímání Bitcoinu stále velmi pozitivní. Halving vyvolal větší diskuze na téma Bitcoinu a dalších kryptoměn. Na Twitteru dosáhl počet příspěvků o nejdůležitější kryptoměně světa nového maxima.

Výraz halving na vzestupu

Spoluzakladatel a generální ředitel platformy The Tie pro analýzu dat, Joshua Frank, se rozhovořil o nedávné velmi významné události v podobě půlení odměny těžařům. Pro zpravodajský portál Decrypt prohlásil:

„Tato událost je důležitým milníkem pro Bitcoin. Halving je i nadále nejpoužívanějším slovem v konverzaci okolo Bitcoinu. 65% z 4119 příspěvků za posledních 24 hodin právě obsahuje tento výraz. Objevují se také velmi často hashtagy poukazující na tuto událost.“

Největšího zájmu o Bitcoin bylo dosaženo pár dní před samotnou událostí. 11. května 2020, kdy cena stoupala k 10 000 USD, dosáhla dominance bitcoinových tweetů svého maxima od 8. prosince 2017.

Zdroj: The Tie

Několik dní před halvingem se stal trh velmi volatilní, když cena BTC klesla o více než 10%, což nemělo výrazný vliv na změnu trendu. Na Google Trends se vyhledávání výrazu halving nebo Bitcoin dostalo také na velmi pozitivní hodnoty.

Zdroj: The Tie

Růst ceny Bitcoinu navzdory pokračující pandemii, vydávání dalších peněz vládami a problémech v různých oblastech, počínaje zaměstnaností a konče propadem HDP, vzbuzuje důvěru v toto digitální aktivum, které se vcelku rychle zotavilo z březnového pádu. Mnoho odborníků na kryptoměny očekává, že do konce letošního roku cena BTC prolomí ATH z konce roku 2017.

Závěr

Příští půlení odměny těžařům nás čeká za 4 roky, kde se ze současné odměny 6.25 BTC sníží odměna na 3.125 BTC za vytěžený blok. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 9 850 USD podle KMC a zatím roste.

Pokud se bude globální ekonomická situace ve světě zhoršovat, dá se očekávat, že lidé budou hledat zajištění proti znehodnocení svých peněz a úspor i v alternativních trzích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: