Příležitost pro kryptoměny? Bankovky můžou šířit viry…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučila lidem, aby místo hotovosti používali bezkontaktní technologii, protože bankovky mohou šířit koronaviry.

Infekční virus COVID-19 může být přenášen na povrchu bankovek i několik dní, varovala WHO v pondělí večer. K zastavení šíření nemoci by proto lidé měli používat bezkontaktní platby, pokud je to možné, a po manipulaci s hotovostí si umýt ruce, řekl mluvčí WHO.

Reakce některých bank

Bank of England také uznala, že bankovky „mohou přenášet bakterie nebo viry“ a podporovala časté mytí rukou.

Minulý měsíc banky v Číně a Koreji začaly dezinfikovat a izolovat použité bankovky v rámci snah zastavit šíření smrtícího viru. K dezinfekci a sterilizaci bankovek používá čínská centrální banka ultrafialové světlo nebo vysoké teploty, do cirkulace se pak bankovky dostávají až po 14ti dnech.

Zdroj Bank of England uvedl, že ve Velké Británii zatím neexistuje žádný podobný postup.

Mluvčí banky Anglie k tomu uvedl:

„Stejně jako na jakémkoli jiném povrchu, se kterým přichází do styku velké množství lidí, mohou být přenášeny bakterie nebo viry.

„Avšak riziko, které představuje manipulace s bankovkami, není větší než dotýkat se jiných běžných povrchů, jako jsou zábradlí, kliky a kreditní karty.“

Koronavirus se může šířit kontaminovanými předměty, kapičkami a přímým kontaktem s infikovanými pacienty.

„Víme, že peníze často mění majitele a dokážou zachytit nejrůznější bakterie a viry,“

řekl mluvčí Telegrafu.

„Doporučujeme lidem, aby si po manipulaci s bankovkami umývali ruce a nedotýkali se obličeje.“

„Pokud je to možné, bylo by také vhodné použít bezkontaktní platby ke snížení rizika přenosu.“

Dosud není známo, jak dlouho může virus přežít mimo lidské tělo

Podle analýzy 22 dřívějších studií podobných virů, včetně závažného akutního respiračního syndromu (SARS) a respiračního syndromu na Středním východě (MERS), bylo navrženo, že lidské koronaviry mohou zůstat infekční na kontaminovaných objektech po dobu devíti dnů při pokojové teplotě.

Běžné dezinfekční prostředky je však mohou rychle odstranit a mohou být také zničeny vysokými teplotami. Dosud není jasné, zda se nový koronavirus chová stejně.

Závěr

Omezení v šíření běžné hotovosti nahrává do karet kryptoměnám. Ačkoliv veřejnost stále může využít běžné bezhotovostní převody, omezení hotovosti může přispět k adopci kryptoměn. Nyní záleží na jednotlivých kryptospolečnostech, jak tuto příležitost uchopí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Sarka Farka

Co takhle dle uvažování napsat vlastní článek s předstihem a né jen citovat zahraniční ubohé WHO. Ani nemusí situaci dobře ve světě Sledovat a je člověku jasné že to co už dávno dělá Čína se promítne se zpožděním dál.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: