[Hot news] Blockchain může pomoci řešit koronavirus – tvrdí expert

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Akademik z univerzity v Hongkongu Syren Johnstone tvrdí, že by měly být implementovány všemožné strategie založené na technologii blockchain a umělé inteligenci (AI), aby bylo možné lépe reagovat na epidemii koronaviru a na další epidemie v budoucnu.

Blockchain, AI a epidemie

Syren Johnstone dnes publikoval svůj příspěvek na blogu Právnické fakulty Oxford University. Argumentoval tím, že ohnisko koronaviru by mělo být považováno za volání do zbraně pro technologický průmysl.

Čínská vláda v současnosti přijímá všechny veřejné dary prostřednictvím pěti charitativních organizací, které jsou podporované tamní vládou. Před rokem 2016 však země neumožňovala vytváření charitativních organizací v soukromém sektoru.

Johnstone dále tvrdí ve svém blogu, že centralizační přístup z Pekingu aktuální situaci pouze prohlubuje. Technologie blockchainu i umělá inteligence by dle jeho slov umožnily transparentní zaznamenávání a sledování veškerých charitativních darů.

Johnstone se dále odvolal na slova prezidenta Číny Xi Jinpinga a jeho program masivní podpory technologie blockchain. Dále uvádí, že globální technologické firmy by měly začít spolupracovat s čínským průmyslem.

„Současná krize by měla sloužit jako výzva pro čínský technologický průmysl, aby se zapojil do hledání řešení. Neexistuje jediný důvod, proč by se to nemělo vztahovat na technologické firmy po celém světě, aby spolupracovaly.“

Závěr

Technologické firmy by se měly opravdu spojit na vytváření blockchainového řešení a využití umělé inteligence, aby podobné problémy ve světě byly zavčas podchyceny. Transparentnost by v dané situaci mohla pomoci.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: