Bitcoin studie – je Bitcoin učitelný na univerzitách?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Satoshi Nakamato, tvůrce Bitcoinu, kdysi komentoval na Bitcointalk: „Pokud mi nevěříte nebo nechápete, nemám čas se vás o tom pokusit přesvědčit, promiňte.“ Nyní je Bitcoin tak známý, že by se o něm dalo i vyučovat.

Univerzity již nabízejí kurzy blockchainu

Před deseti lety nikdo netušil, co je Bitcoin. Nyní, v roce 2019, existuje již několik kurzů blockchainu nebo BTC. Brzy tak může vzniknout vysokoškolský program věnovaný různým problémům kryptoměn.

Více než 56% nejlepších univerzit na světě, jako například Stanford či Harvard, již nabízejí úvodní kurzy s vedením IT techniků nebo ekonomických manažerů. Studijní program by mohl být do budoucna rozšířen i o psychologii nebo právní otázky digitálních měn.

univerzity, kryptoměny, blockchain
Zdroj: coinbase.com

Zájem o Bitcoin a myšlenka na zdravé peníze sledovaly intervence centrálních bank po celém světě. Většina mladých lidí zastává názor, že Bitcoin slouží k odvrácení celosvětové hospodářské krize.

Bitcoin projekty cílí přímo na studenty

Studenti vysokých škol se v minulosti zaměřili na kryptoprojekty. Bitcoin Cash se popularizoval zasíláním malých množství BCH studentům, aby se dozvěděli něco o technologii a základy ke kryptoměnám.

Stejnou techniku na studenty nyní používá i vývojářská komunita kryptoměny Bitcoin Satoshi Vision (BSV). Snaží se tak získat popularitu a nové zastánce těmito prostředky, kvůli nedávné ztrátě důvěryhodnosti.

Univerzity pomalu přijímají kryptoměny jako téma pro výuku. Nedávno dokonce Oxfordský anglický slovník oficiálně přidal slovo „satoshi“ do svého oficiálního slovníku.

Závěr

Adopce kryptoměn pomalu ale jistě roste. Vysokoškolákům na méně prestižních školách v blízké budoucnosti bude představena nová výuka týkající se kryptoměn a technologie blockchain.

Co číst dále

Vládní agentura Spojených států IRS vysledovala transakce BTC až ke zločincům

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: