Bitcoin nemůže nic zastavit, ani globální vypnutí internetu

4.6
(14)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin je s námi 11 let a za tu dobu se stal tak rozvinutý, že jej nemůže již nic zastavit. Vývojáři pracující na bitcoinové síti připravují nová opatření, která umožní odolat všem typům útoků. Nejdůležitější kryptoměnu světa tak nemůže nic zastavit.

Internet a dopady po vypnutí

Bitcoin si za svoji celkem krátkou existenci vydobyl své místečko na výsluní. K obdivovatelům této kryptoměny se přidává stále více lidí, zejména významných investorů, kteří hledají bezpečné útočiště pro svůj kapitál.

Bitcoin a technologie blockchain je decentralizovaný systém, který dnes funguje prostřednictvím internetu. Každý uživatel v síti se může stát tzv. uzlem a stáhnout si vlastní verzi blockchainu do svého osobního počítače.

Vzhledem k tomu, že k bitcoinovým transakcím potřebujeme internet, odpůrci kryptoměny tak často opakují, že k zastavení této měny stačí vypnout internet. Vypnutí internetu by však mělo vážné následky pro celý svět.

Pokud by vlády po celém světě vypnuly internet, digitalizovaný svět, jak jej známe dnes, by okamžitě skončil. Tradiční bankovní systém by byl nefunkční, veškeré platební systémy by nefungovaly, sociální sítě a další komunikační prostředky neexistovaly.

Nezastavitelný Bitcoin

Bitcoinoví nadšenci spolu s vývojáři však tuto hrozbu berou velice vážně. Rozhodli se proto navrhnout řešení, aby bitcoinová síť mohla nadále fungovat i bez nutnosti připojení k internetu. Vzniká tak nový systém Blockstream.

Blockstream umožní provoz bitcoinové sítě bez jakéhokoli připojení k internetu, jelikož síť funguje prostřednictvím satelitního systému. Tento satelitní systém otestovala jedna z nejpopulárnějších kryptoměnových burz BitMex.

Díky tomuto systému, který je poskytován společností Blockstream, se bitcoinová síť obejde bez internetu a stává se proto významně odolnější vůči všem typům útoků. Celosvětový výpadek internetu tak rozhodně nevypne Bitcoin.

Závěr

Lidé v demokratických zemích pro tento systém nenajdou okamžité využití. Obyvatelé totalitních států, kde může být omezen přístup k internetu, mohou považovat satelitní systém Blocstream za řešení, jak se osvobodit od cenzury svých vůdců a totalitních režimů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Bitcoinoví (nadšenci) vzor mladí

Pet

Gramatika je to poslední co bych tady řešil.

spot_img