Bitcoin má potenciál 60násobku ceny, říká kryptoměnová investiční firma Galaxy Digital

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kryptoinvestiční firma Galaxy Digital uvádí, že Bitcoin má obrovský potenciál expanze trhu. V tomto článku se dozvíte, proč si jedna z nejznámějších investičních společností kryptosvěta myslí, že 60násobný růst ceny BTC není zdaleka nereálný.

Potenciál BTC dle Galaxy Digital

Společnost Galaxy Digital Capital Management patří mezi lídry v oblasti investování do digitálních aktiv. Bitcoin je podle ní na vzestupu a má větší růstový potenciál než zlato. Společnost vyzdvihuje nedávné investice do bitcoinů od miliardáře Paula Tudora Jonese a technologickýého giganta MicroStrategy.

Zejména schopnost BTC sloužit jako protiinflační aktivum z něj v očích Galaxy Digital činí skvělou investici. Dokonce lepší než zlato, byť k těmto účelům bývá používáno mnohem dále.

Srovnání se zlatem

V současnosti je tržní kapitalizace Bitcoinu přibližně 200 miliard dolarů. Prostor pro růst je stále obrovský, uvádí investiční společnost.

Galaxy Digital uvádí:

„Tržní kapitalizace zlata v současnosti přesahuje 12 bilionů dolarů. Hodnota Bitcoinu je na druhou stranu v současné době kolem 200 miliard dolarů, což je méně než 2 % trhu se zlatem. To představuje potenciál více než 60násobné expanze trhu, pokud Bitcoin poroste na úroveň zlata jako aktivum, které je alternativním, digitálním úložištěm hodnoty.”

Důvěra v Bitcoin stoupá

Mezi další důvody, proč Galaxy Digital věří v růst ceny Bitcoinu, patří příliv institucí, které investují. Ten podle společnosti během pandemie Coivid-19 dokonce stoupl, byť na jejím začátku došlo k výplachu. Důvodem je rostoucí vládní dluh a fiskální stimuly dosahující rekordních výšek.

„Nejvýznamnější investoři a velké instituce jej přijímají jako zajištění inflace, včetně makro legendy Paula Tudora Jonese a společnosti MicroStrategy Inc., která je veřejně obchodovanou softwarovou firmou pro business intelligence (NASDAQ: MSTR).“ 

Závěr

„Je těžké předvídat, jak může digitální svět v budoucnosti vypadat, a nikdo nemůže s naprostou jistotou říci, které investice nebo aktiva zvítězí,” uvádí společnost s tím, že Bitcoin má velký náskok jako přední globální alternativa zlata coby úložiště hodnoty.“ Dodává pak, že Bitcoin sdílí mnoho atraktivních vlastností zlata, které z něj po staletí dělaly skvělé úložiště hodnoty.

A co vy, souhlasíte, že má Bitcoin potenciál dosáhnout tržní kapitalizace srovnatelné se zlatem, tedy přibližně 60x zvýšit svou cenu? Mimochodem, ze současné tržní ceny by se tak vyhoupl na přibližně 650 tisíc dolarů, tedy cca 15 milionů korun za jednotku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: