Bitcoin jako nástroj proti inflaci – lepší než zlato

3.6
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
Radomir Eliáš
Původním zaměřením průmyslový programátor, Ex-CEO AREC future, 8 let zájmu o kryptoměny a blockchain technologie, příležitostný Trader, kryptoměnový analytik -technická a fundamentální analýza, analýza ICO & STO & SHITCOINS. Zájem o FinTech & HiTech startupy a OTC Biohacker - self programming. Business Developer freelancer (Nakamotox, Pure ideas, Simplifate ) člen The Crypto Brain Trust Syndicate, krom kryptomagazin.cz píšu i pro E15 - premium a warengo.

Ještě že máme ty internety a sociální sítě.., tímto děkuji Alanovi, který mi doporučil materiál a kopnul do mě, jestli můžu napsat článek. A protože jsem už dlouho nenapsal něco hezkého, tak jsem se rozhodl k tomuto oznámení ten článek napsat. 

14. září oznámil Michael Saylor SEO společnosti MicroStrategy (MSTR)- mimochodem je i jejím zakladatelem a členem představenstva a pokud jste o něm neslyšeli, tak asi nevadí – já totiž taky ne.. a jestli jo tak máte zlatého bludišťáka k dobru.

Každopádně Michael oznámil na svém Twitter profilu, že jeho společnost dokončila nákup 16 796 bitcoinů v jejich celkové ceně 175M USD. Z kalkulačky mi vypadlo něco okolo 10 419USD za jeden BTC.

Celkově společnost MicroStrategy vlastní 38 250 BTC v celkové hodnotě 425M USD zde už průměrná cena vychází na nějakých 11 111 USD.

Objem nákupu je z celkové částku 21M BTC asi jen 1,5°% (promile), nicméně ukázal, že Bitcoinu věří z dlouhodobého hlediska, ale pointa příběhu je trochu někde jinde než jen v obyčejných číslech.

Vypravil jsem se na web společnosti a trochu se proklikával co všechno dělají- no a dělají toho dost v oblasti IT (nečekaně) pro ostatní sektory jako je bankovní, zdravotnictví apod.., takže taková ne zrovna malá firma… no a tato firma se svým technologickým a vědomostním backgroundem se rozhodla, že nakoupí BTC jako hedgovací nástroj oproti inflaci. Jinými slovy Michael a jeho společnost věří BTC na tolik, že věří, že jim BTC pomůže zvládnout nadcházející finanční krizi. 

Za zmínku stojí i to že se Michael Saylor bojí dolarové inflace a to s ohledem na neomezené vrtulníkové peníze. V článku, který vyšel 5. srpna na Coindesk.com, Michael uvedl, že chtějí nakoupit jen za 250M USD a to nejen Bitcoin, ale i zlato a to za jejich volnou hotovost.

“Publicly traded business intelligence company MicroStrategy said it will invest $250 million of its excess cash in bitcoin, gold and other “alternative assets” over the next 12 months as a hedge against U.S. dollar (USD) inflation.”

Z původních 250M USD se v polovině září vyklubalo skoro 500M USD a skoro celá částka sloužila na nákup BTC a to nikoliv v průběhu 12 měsíců, jak uvedl, ale za nějakých 40 dní.

Dámy a pánové zde již není pochyb o tom, že bitcoinový bull market je již v plném proudu a vypadá to že finanční krize přijde. Otázkou je jak rychle a v jaké síle…

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře