Brazilské deštné pralesy získávají blockchainovou podporu ve výši 182 milionů dolarů

4
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Největší zpracovatel masa na světě si klade za cíl omezit rostoucí odlesňování v zemi pomocí technologie blockchain.

Brazilská společnost JBS, přední světová firma na zpracování a balení masa, ve středu uvedla, že nasadí blockchainovou technologii k boji proti rostoucím negativním dopadům odlesňování ze strany dodavatelů masa v Jižní Americe.

Blockchain pro záchranu pralesa

Společnost slíbila, že bude do roku 2025 monitorovat celý svůj dodavatelský řetězec pomocí blockchainu, a to kvůli rozšířeným obavám ekologů z rychle se zmenšujícího lesního porostu v zemi. O brazilském masném průmyslu se mimo jiné říká, že přispívá k odlesňování, protože producenti masa potřebují obrovské plochy pastvin pro dobytek.

Konec nelegálního kácení pralesů?

Společnost doposud zajistila, že nebude získávat maso z farem, které nelegálně kácejí lesy. Takový systém však pouze sleduje a měří aktivitu svých konečných dodavatelů, což  ponechává prostor nepřímým dodavatelům, aby se takovému sledování vyhnuli a nakonec dokázali stejně prodat svůj produkt firmám, jako je JBS.

Technologie blockchainu monitoruje i nepřímé dodavatele

Technologie blockchain by však mohla představovat řešení. Společnost tento týden spustila fond ve výši 182,77 milionu dolarů na podporu sociálního a ekonomického rozvoje v oblasti amazonských deštných pralesů, jehož cílem je v příštích pěti letech investovat více než 44 milionů dolarů a v investování dále pokračovat až do roku 2030.

Očekává se, že se k projektu připojí i další místní a mezinárodní firmy a přispějí zbývající částkou.

Fondy umožní JBS vybudovat rozsáhlý blockchainový systém, který sleduje každého dodavatele masa v síti, přímého i nepřímého.

„V současné době společnost nemonitoruje nepřímé dodavatele, ale plánujeme tuto mezeru zaplnit pomocí technologie blockchain.“

řekl generální ředitel JBS Gilberto Tomazoni a dále dodal, že již je sledováno 50 000 přímých dodavatelů. Nový systém by měl být uveden v roce 2021.

Zpráva přichází v době, kdy globální dovozci masa, jako je Norsko, pohrozili, že své investice z Brazílie stáhnou, pokud země nezastaví odlesňování.

Závěr

Odlesňování zůstává celosvětovým problémem od posledního desetiletí, přičemž nejvíce jsou zasaženy oblasti amazonského deštného pralesa v Jižní Americe. Data z loňského roku ukazují, že odlesňování zde dosáhlo úrovně naposledy zaznamenané v roce 2006. Bude tedy nutné vyvinout značné úsilí, aby se situace zvrátila.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: